YouTuber, Ola sürücüsünü içeren 'intihar dolandırıcılığına' ışık tuttuğunda İnternet öfkelendi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
YouTuber Anisha Dixit, Ola'nın rahatsız edici karşılaşmasının viral Habersunu paylaştı.


Ünlü YouTuber Anisha Dixit tarafından yayınlanan bir Haber internette öfke yarattı ve araç çağırma uygulaması Ola'yı kullanan yolcuları hedef alan olası bir dolandırıcılık konusunda endişeleri artırdı.

Videoda Anisha, Bandra'dan rezervasyon yaptığı Ola sürücüsünün arabaya biner binmez nasıl kontrolsüz bir şekilde ağlamaya başladığını anlatıyor. Sürücü, yakın zamanda babasını kaybettiğini ve soyulduğunu iddia ederek, araç kullanırken defalarca intihar etme düşüncelerini dile getirdi. Onu rahatlatma çabalarına rağmen dengesiz davranışları Anisha'yı tedirgin ve şüpheci bıraktı.

Anisha acil bir arama için hemen durmak istediğinde, sürücü hızla uzaklaştı ve onu bunun zorla para almaya yönelik bir dolandırıcılık olabileceğine inandırdı. Farkındalık yaratmak amacıyla Haberyu Instagram'da paylaşan sanatçı, bunun vicdansız sürücülerin kullandığı yeni bir yöntem olduğunu öne sürdü.

Videoyu buradan izleyin:


Onun gönderisinin ardından başkaları da aynı sürücüyle benzer karşılaşmalar yaşadıklarını bildirdi ve bu da olası bir yinelenen modele işaret etti. Birçok etkileyici ve içerik oluşturucu da benzer deneyimler bildirdi.

Video viral hale geldikten sonra Anisha, Ola'dan sürücünün kovulduğuna dair güvence veren bir telefon aldı. Takip eden bir Haberda sürücünün 2021'den bu yana çok sayıda şikayetle karşılaştığını da ortaya çıkardı ve bu da “dolandırıcılığın” uzun süredir devam ediyor olabileceğini öne sürdü.


Olay internette öfkeye yol açtı. Pek çok kişi sürücünün davranışını eleştirdi ve benzer olayların önlenmesi için Ola'dan daha sıkı önlemler alınmasını talep etti. Olay aynı zamanda araç paylaşım hizmetlerini kullanan yolcuların güvenliğine ilişkin endişeleri de artırıyor.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst