UP tarafından Katarniya Ghat Yaban Hayatı Koruma Alanı’nda görülen nadir beyaz geyik, orman yetkilisi görüntüyü paylaşıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Albino geyik yavrusu Pazartesi sabahı Uttar Pradesh’teki Katarniya Ghat Yaban Hayatı Koruma Alanı’nda görüldü.


Hindistan Orman Hizmetleri yetkilileri, halkı çok çeşitli flora ve fauna hakkında bilgilendirmek ve eğitmek konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor. Sosyal medya kullanıcılarının merakını uyandıran bu kez resmi Akash Deep Badhawan’ın Twitter’da ender görülen bir albino geyiğin fotoğrafını paylaşması. Albino geyik Pazartesi sabahı Uttar Pradesh’teki Katarniya Ghat Yaban Hayatı Koruma Alanı’nda görüldü.

“Katarniaghat – Nadir görülen bir yerde, sloganına sadık kalmak için bu sabah bir albino geyik yavrusu görüldü.”

Buradaki resme bakın:

“Katarniaghat – Nadirin yaygın olduğu yer” sloganına sadık kalarak, bu sabah albino benekli bir geyik yavrusu görüldü.

PC – Pulkit Gupta, Gharial Koruma Ekibi pic.twitter.com/KPYCQzTp1P

— Akash Derin Badhawan, IFS (@aakashbadhawan) 9 Mart 2023
Resimde, yetişkin bir dişi geyikle birlikte yaban hayatı koruma alanındaki çimlerin arasında yürüyen bir albino geyik yavrusu görülmektedir.

Görüntü Twitter’da viral oldu ve pek çok kullanıcının bu ender yaratığı görmesi ilgisini çekerken, bazıları güvenliğinden endişe etti. Diğer yetkililer ve bürokratlar da fotoğrafa tepki göstererek düşüncelerini paylaştı.

IFS Görevlisi Parveen Kaswan şunları yazdı: “Doğada, önce istisnalar kaldırılır. Uyum sağlamaları zor.”

Doğada, önce istisnalar kaldırılır. Ayarlanmaları zordur. https://t.co/Ttj1iIN747

— Parveen Kaswan, IFS (@ParveenKaswan) 10 Mart 2023
IFS çalışanı Susanta Nanda, 15 yıl önce Odisha’nın Angul semtinde benzer bir olaydan bahsetti. “Altın geyik, Ramayana’nın bir parçasıydı. İşte @aakashbadhawan tarafından paylaşılan bir gümüş geyik. 15 yıl önce Angul bölgesindeki Labangi konukevinde bir tane gördüm” diye yazdı.

Altın geyik, Ramayana’nın bir parçasıydı. İşte paylaştığı bir gümüş geyik@aakashbadhawan.
15 yıl önce Angul bölgesindeki Labangi konukevinde bir tane görmüştüm. pic.twitter.com/VosKHlSk3t

— Susanta Nanda (@susantananda3) 10 Mart 2023
“Vay canına, yakında Katarniaghat’ı tekrar ziyaret etmeyi planlamalıyım – ender olanın yaygın olduğu yer,” diye yazdı bir tanesi. Bir başkası “Deli” yazdı. Üçüncüsü endişesini dile getirerek “Yırtıcı hayvanlar için kolay bir av.”

National Geographic’e göre, albino hayvanlar kısmen veya tamamen pigment kaybına sahiptir. Memelilerde, albinizm, bir birey, vücudun melanin üretimini etkileyen, her iki ebeveynden bir veya daha fazla mutasyona uğramış geni miras aldığında ortaya çıkar.

Albino vahşi hayvanlar, görme yetileri zayıf olduğundan doğada engellerle karşılaşabilirler, bu da onları yiyecek avlarken ve tehlikeden kaçarken dezavantajlı duruma düşürür. Ayrıca bir eş bulmakta güçlük çekerler ve kamufle olma konusundaki yetersizlikleri onları avcılara karşı savunmasız hale getirir.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün Öne Çıkan VideosuAssam’dan Himanta Sarma, 2 kaplanın güzel manzaralarını paylaşıyor
 
Üst