Transanatolia Rally Raid’in Yahyalı etabı yapıldı

celikci

New member
Bu yıl 12’ncisi düzenlenen TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri Yahyalı etabı ilçenin Derebağ Mahallesi’nde verilen start ile başladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Yahyalı ilçesinden başlayıp Çelikhan’da son bulacak 148 km’lik şiddetli parkurda farklı kategorilerden 58 yarışmacı yarıştı.

Yarış başlamadan evvel start noktasında yarışçılara muvaffakiyetler dileyen Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk; “TransAnatolia Rally Raid’e mesken sahipliği yaptığımız için çok memnunuz. Bilindiği üzere Yahyalı bir turizm cenneti. Bu ilçede birfazlaca hoşluk bulunuyor. Bu tıp tertiplere konut sahipliği yapmak bizim için çok kıymetli. Burası biroldukca spor kolunun yapıldı bir merkez haline geliyor. Bir belediye lideri olarak ilçemizde yapılacak her türlü tertibe tam dayanak vereceğimizin kelamını de buradan vermek istiyorum. Ben herkese kolaylıklar diliyorum. Kazasız bir yarış olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yarış Yöneticisi Murat Dürüstkan’ da konuşmasında; “ Bugün, 12.’si gerçekleştirilen TransAnatolia Rally Raid’in Yahyalı etabını gerçekleştiriyoruz. Yarışçılarımız Aladağları geçerek Çelikhan’da etabı tamamlayacaklar. Farklı kategorilerden 58 yarışmacımız buradan start aldı. Motosiklet, Quad, SSV, araba ve kamyon kategorilerinden yarışmacılarımız var. Amatör olarak harita okuma bilgi ve yeteneğini geliştiren yarışmacılarda bu etapta Rally kategorisinde start alacaklar.” Tabirlerini kullandı.