Onları yakalamalısın

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Yetkililer yaratıcı bir çözüm başlattı: keçi evlat edinme programı.


İtalya'daki cennet gibi Alicudi adası özel bir aşırı nüfus sorunuyla mücadele ediyor: keçiler. Yaklaşık 100 kişilik mütevazı bir insan nüfusuna rağmen, adanın 600 civarında evcilleştirilmemiş keçinin suları altında kaldığı söyleniyor CNN.

Kontrol edilemeyen bir durumla karşı karşıya kalan yerel yetkililer yaratıcı bir çözüm başlattı: keçi sahiplenme programı.

Anlaşma şu: Eğer birkaç keçiyi ellerinden almaya hazırsanız tek yapmanız gereken başvuruda bulunmak ve bir tekne getirmek. Program, sürüyü yaklaşık 100 adetlik yönetilebilir bir boyuta düşürmek amacıyla başvuru sahiplerinin 50'ye kadar keçi almalarına olanak tanıyor. Ancak haberde, bazı keçilerin turizm nedeniyle bağışlandığı belirtildi.

Keçi akını 20 yıl önce bir çiftçinin onları adaya getirmesiyle başladı. O günden bu yana nüfusları hızla arttı ve bu durum maddi hasar ve çevre kirliliği gibi sorunlara neden oldu.

Program, keçiler için ideal olarak onları et olarak kullanmak yerine evcilleştirecek insanlarla yeni bir yuva bulmayı umuyor. Başvurular 10 Nisan'a kadar küçük bir işlem ücreti karşılığında yapılabilir.

Belediye Başkanı Riccardo Gullo, yakınlardaki bir adadaki peynir üreticisinin de aralarında bulunduğu potansiyel kullanıcılardan ilgi gördüğünü bildirdi. Bu yenilikçi program, Alicudi'nin keçi sorununu çözmeyi ve aynı zamanda yeni sahipler için potansiyel olarak değerli bir kaynak sağlamayı amaçlıyor.

Gullo söyledi CNN Perşembe günü, keçileri yakaladıktan sonra adadan çıkaracak bir tekneniz olduğu sürece, keçi yetiştirmekle ilgili herhangi bir şey bilmenizin umrunda olmadığını söyledi.

Sicilya'nın Aeolian Adaları'nın en sessizi olan Alicudi, aşırı keçi popülasyonu gibi tuhaf bir sorundan daha fazlasını sunuyor. Bu adanın büyüleyici bir geçmişi var; Bir zamanlar yerel olarak pişirilen LSD ekmeğiyle biliniyordu. Bu psychedelic muamele 1950'lerde yasaklanmış olsa da Alicudi bugün hala ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Yelkenli meraklıları ve yanardağ tutkunları Alicudi'ye akın ediyor. Ada nefes kesici manzaralar ve sürekli patlayan bir yanardağ olan yakınlardaki Stromboli'nin ateş gösterilerine tanık olma fırsatı sunuyor.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst