O kelamlar futbol tarihine damga vurdu!

celikci

New member
Futbol tarihine damga vuran birtakım unutulmaz kelamları sizler için derledik. Birtakım efsanelerin jargon olan kelamlarının yanı sıra Türk futboluyla alakalı söylenen pek epey değerli cümle de bu haberde!

Şenol Güneş: “Futbolu evvelden açlar oynar, zenginler izlerdi; artık ise zenginler oynuyor, açlar izliyor.”

Gheorghe Hagi: “Takımı kaybettiğinde ağlamayan futbolcu, yıldız olamaz”

Metin Kurt: “Futbol yerde hoştur, borsada değil”

Yılmaz Vural: “Türkiye’ye yabancı teknik yönetici getirmeyin. Ben Türkçe anlatamıyorum, onlar nasıl anlatacak.”

Pascal Nouma: “Öldüğümde beni İnönü’ye gömün ve ben ciddiyim!”

Les Ferdinand: “Beşiktaş’a birinci geldiğimde bir kuzu kestiler ve kanını alnıma sürdürler. Talih getiriyormuş. Daha evvel hiç bu biçimde bir şey görmemiştim.”

Hulk: “(Porto-Bjk maçında) İkinci golü attığımda tüm Beşiktaşlı taraftarlar beni ayakta alkışladı. Mesleğim ismine unutamayacağım bir andı. Beşiktaş taraftarına gösterdiği centilmenlik için epey teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarını hiç unutamıyorum.”

Ryan Giggs: “Asla Galatasaray’ınki üzere bir tecrübe yaşamadım. Santradan iki saat evvel tabana bakmak için alana çıktık ve stat büsbütün doluydu.”

Francesco Totti: “Bir gece 4 bayanı aldattım. Ancak hiç bir vakit Roma’yı aldatmadım.”