Leoparlar ve ayılar Ooty yerleşim bölgesinde dolaşırken görüldü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hindistan Orman Hizmetleri memuru Parveen Kaswan, Haberyu X'te paylaştı


Ooty sakinleri, 5 Nisan'da Yellanahalli'deki bir yerleşim bölgesinde bir leopar ve bir ayı görülmesinin ardından gergin durumda. Verandada ve duvarlara tırmanan hayvanların Haberlarının internette yayılması güvenlik endişelerini artırdı.

Yellanahalli'deki köylüler leopar ve ayının görülmesi karşısında şok oldular ve orman yetkililerine hayvanları bir an önce yakalayıp kafeslere koymaları konusunda çağrıda bulundular. ANI'nin bildirdiği gibi bu, gelecekteki karşılaşmaları önlemeyi ve kamu güvenliğini sağlamayı amaçlıyor.

Hindistan Orman Hizmetleri yetkilisi Parveen Kaswan, Haberyu sosyal medya platformu X'te paylaştı ve hayvanların gizli bir toplantıya katıldığını öne sürdü.

Bay Kaswan şunları yazdı: “Görünüşe göre bu evde gizli bir toplantı yapılıyor. Bir leopar ve bir ayı, Ooty yakınlarında bir evi birlikte ziyaret etmeye karar verdiler. İlginç!”

Videoyu buradan izleyin:

Görünüşe göre bu evde gizli bir toplantı yapılıyor. Bir leopar ve bir ayı, Ooty yakınlarında bir evi birlikte ziyaret etmeye karar verdiler. İlginç !! pic.twitter.com/3067fTx7QM

— Parveen Kaswan, IFS (@ParveenKaswan) 6 Nisan 2024
Serbest dolaşan bir leopar ve ayının görüntüsü köylülerin tüylerini diken diken ediyor ve onları içeride tutuyor.

Video, X platformunda birçok tepkiye yol açtı.

Bir kullanıcı Haberya yorum yaparak şöyle yazdı: “Bu insanlarla ne yapacağımı bulmaya çalışıyorum.”

Başka bir kullanıcı şöyle yazdı: “Baloo ve Bagheera muhtemelen Mowgli'yi ziyaret ediyor.”

Üçüncü kullanıcı, “Bagheera ve Baloo, Mowgli'yi Sherkhan'dan nasıl kurtaracaklarını bulmaya çalışıyorlar” diye yazdı.

Dördüncü kullanıcı, “Gizli toplum toplantılarına katılmak için oradalar” yorumunu yaptı.

“Bir şey her iki aç vahşi hayvanı da aynı eve çekmiş olmalı. Beşinci kullanıcı, açıkça et veya yiyecek fırlattıklarından şüpheleniyorum” diye yazdı.

Bu, bir yerleşim bölgesinde bir leoparın görülmesi ilk kez değil. Daha önce Maharashtra'daki Nashik şehrinde iki leoparın dolaşırken görülmesi bölge sakinleri arasında paniğe neden olmuştu. Hayvanlardan biri orman görevlileri tarafından diğerini ararken yakalandı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst