Kocaeli ‘su sporları’na aday

celikci

New member
KOCAELİ (İGFA) –‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonu kapsamında düzenlenen ya da desteklenen etkinliklerle kentin spor külçeşidini ve marka kıymetini geliştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyüakın, vilayetimizde gerçekleşen sportif tertiplerde da atletleri yalnız bırakmıyor.

Bu kapsamda Kocaeli Yelken Vilayet Temsilciliği’nin Darıca Bayramoğlu’nda düzenlediği Kocaeli Yelken Kupası yarışlarına katılan Lider Büyükakın, ‘yelkenler fora’ diyen atletlerin heyecanına ortak oldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı aktiflikleri kapsamında Darıca Balyanoz Koyu’nda gerçekleşen yarışlara Kocaeli’den lisanslı 41 sportmen Optimist, ILCA 4, ILCA 6 sınıflarında uğraş verdi. Keyifli ve bir o kadar da kıran kırına geçen karşılaşmalar sonunda dereceye giren atletlere madalya ve kupalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Lideri Muzaffer Bıyık verdi.

Ödül merasiminde atletleri tebrik eden Lider Büyükakın, Kocaeli’nin spor sporları merkezi olmaya aday bir kent olduğunu söylemiş oldu. Lider Büyükakın konuşmasında, “Ben Kocaeli’nin su sporlarının merkezi olması hayaliyle yanıp tutuşuyorum. Sizden de dayanak istiyorum. Yelken için, kürek için, açık su şampiyonaları için sizler de bize takviye verin. Kocaeli su sporlarının merkezi olmaya aday bir kenttir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkânlarımızı seferber etmeye hazırız. Sizleri bir kere daha tebrik ediyorum” dedi.

Kocaeli Yelken Vilayet Temsilcisi Tahir Tarım ise, Kocaeli’nin yelken topluluğu açısından epey şanslı olduğunu belirterek, “Çünkü su sporlarına, ötürüsıyla denize, tabiata, etrafa, ulaşıma, sıhhate ve gençliğe değer veren bir liderimiz var. Kendisine tüm Kocaeli yelken ailemiz ismine teşekkür ederim” dedi.

Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile bitmiş oldu.