Kanadalı bir öğrenci kiradan tasarruf etmek için haftada iki kez üniversitesine uçuyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Üniversitede haftada yalnızca iki ders alıyor.

British Columbia Üniversitesi'nde (UBC) bir öğrenci, kira ödemekten kaçınmak için haftada iki kez üniversitesine uçtuğunu paylaşarak manşetlere çıkıyor. Özellikle Calgary'de yaşayan Tim Chen, derslerine uçmayı tercih etmenin Vancouver'da aylık kira ödemekten daha ucuz olduğunu söylüyor. Üniversitede haftada yalnızca iki ders alıyor.

Öğrenci gidiş-dönüş uçuş başına yaklaşık 150 $ harcıyor, bu da ayda neredeyse 1.200 $'a (99.631 Rupi) denk geliyor. Bu arada, Vancouver'daki tek yatak odalı bir dairenin kirası ona yaklaşık 2.100 dolara (1.74.358) mal olacak.

Deneyimini paylaşmak için Reddit'e gitti ve şöyle yazdı: “Başlıkta açıklandığı gibi, UBC'de çok işe gidip geliyorum ve Calgary'de yaşıyorum.” İki gün (Salı ve Perşembe) okula gitmem gerekiyor. Sabah Vancouver'a uçuyorum ve akşam Calgary'ye dönüyorum. Bu uçuşların hepsinde Air Canada ile uçtum ve Ocak ayında bu türden yedi dönüş uçuşu gerçekleştirdim. Calgary'de sadece kamu hizmetleri için ödeme yapmak dışında kira ödemek zorunda olmadığım için (ailemle yaşıyorum) kiradan tasarruf edebileceğimi ve Vancouver'da kiralamak için 2 bin daha fazla karşılığında 1 b almaktan çok daha ucuz olduğunu keşfettim. “

İşte yazı:

Süper işe gidip gelme
byu/brownsugar1041 inUBC
Bazı kullanıcılar kararından etkilenirken, diğerleri sık sık işe gidip gelmenin çok telaşlı ve zaman alıcı olacağını düşünüyordu.

Bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bir saatlik işe gidip gelme o kadar da kötü değil.” Ancak havaalanına gitmek zorunda olmak çoğu zaman berbat olurdu. “Ayrıca programınız oldukça esnek olmayacaktır, eminim ki bir uçuşu kaçırmak büyük bir baş ağrısı olacaktır.”

Bir başkası şu yorumu yaptı: “Modern sorunlar, modern çözümler gerektirir!”

Üçüncüsü şunları söyledi: “Bu çocuğun kaç uçuş mili kat ettiğini bir düşünün.” “Yakında dinlenme salonlarında vakit geçirecek ve iş için ücretsiz yükseltmelerle uçacak, tatlım.”

Dördüncüsü şunları ekledi: “Gerçekten yapılabilir.” “Uçuş oldukça hızlı ve iyi uçuş fırsatları kira, yemek ve diğer maliyetlerden çok daha ucuz olacak.”

Perşembe günü, UBC'nin öğrenci konutları ve toplum hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Andrew Parr, konut kriziyle mücadele eden öğrenciler için hissettiğini söyledi ve bunun okul binası konutlarının piyasa fiyatının altında olmasının arkasındaki itici güç olduğunu ekledi.

“Vancouver ve Kelowna'da uygun fiyatlı kiralık konaklama bulmanın bazı öğrencilerimiz ve aynı topluluklarda yaşayan diğerleri için zor olduğunun farkındayız. Bay Parr, “Vancouver'da durum özellikle zor” dedi Günlük kovan.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın