Kadın viral paylaşımda evlilikten kaçmak istediğini söylüyor. İnternet yanıt veriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gönderi 2.000'den fazla olumlu oy aldı

Bir kadın, müstakbel kayınvalidesinin kendisinden nefret ettiğini ve şimdi nişanlısıyla birlikte kaçmayı planladığını açıkladıktan sonra çevrimiçi destek aldı. Reddit forumunda AmItheAsshole'da u/Dee_Ree kullanıcı adı altında yayınlanan bir gönderide, kayınvalidesinin ihmalkar bir anne olduğuna dair yanlış söylentiler yaydığı belirtildi. Kullanıcı, sosyal medya platformundan bu tür durumlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda tavsiye istedi ve platform, doğru önlemlerin alınmasına yardımcı oldu.

Gönderi, 2.000'den fazla olumlu oy aldı ve hassas Reddit kullanıcılarından, gelinin “müstakbel kayınvalidesini” davranışlarından dolayı eleştiren çok sayıda yorum aldı.

Gelin adayı uzun bir gönderide şunları paylaştı: “MIL (kayınvalidesi) hiçbir zaman benimle olumlu bir ilişki kurmaya çalışmadı. Benim konuşmalara dahil olmamamı sağlıyor, başarılarımı küçümsüyor, beni küçümsüyor.”

Nişanlısının 30. doğum gününü planlarken işlerin kızıştığını söyledi. “MIL benimle sonuna kadar mücadele etti ve beni nişanlımı hiç tanımamakla suçladı. (Onun ve ailesi için bir golf hafta sonu planladım.) Golfü seviyor.”

“Nişanlım MIL'le yüzleşti ve benden neden hoşlanmadığını sordu. MIL benden hoşlanmadığını itiraf etti. Eşimin beni aile etkinliklerine götürmesinden hoşlanmadı ve nişanlımla birlikte olmak için başka bir şehre taşındığımda iş bulmamın bir ay sürmesinden hoşlanmadı. Nişanlısı polisten günlük aramalar ve kısa mesajlar alıyor. Cevap vermezse beni suçluyor. Nişanlısı, eğer bana karşı bu davranışına son vermezse artık onunla konuşmayacağını söyledi.”

Buradaki yazıya bakın:

AITA, askeri polisle konuşmayı reddettiği ve düğünümüzü iptal ettiği için mi?
byu/Dee_Ree AmItheAsshole'da
Nişanlısının erkek kardeşinin düğününde yaşadığı bir olayı anlatan kullanıcı, “Düğün günü yaklaşıyor ve saat 16.00'da düğün salonunda olmamız gerekiyordu. Öğleden sonra 2'ye beş dakika kala nişanlım; MIL'den aile fotoğrafı çekiminin 5 dakika içinde yapılacağına dair bir telefon aldı.” Bize aile fotoğrafı çekiminden bahsedilmedi. MIL öğleden sonra 2'de gelmemizi talep ediyor. Çılgınca hazırlanıp düğünün yapılacağı eve ulaşıyoruz. Hiçbir zaman fotoğraf çekimi planlanmamıştı. MIL pijamalarıyla ortaya çıkıyor ve bana ütülemem için gömlekler vermeye çalışıyor. Reddettim. MIL bana ters ters bakıyor ve oğlumun nerede olduğunu soruyor. Asla gelmeyecekti. O otelde. MIL herkesin onun orada olacağını düşündüğünü iddia etmeye devam ediyor. Asla gelmeyeceğini ve sadece birbirimize cevap vereceğimizi söyledim. Gelmeyeceği defalarca söylendi.

Tören bittikten sonra misafirlerin kendisine oğlunun nerede olduğunu sorduğunu paylaştı. “Bu insanların isimlerini bile bilmiyorum. Onlara otelde olduğunu söylüyorum. İğrenç bakışlarla karşılaşıyorum. Yeni arkadaşlarım benimle konuşmayı bıraktı. Bu kişilere oğlumun otelde olduğunun söylendiğini ancak onun kaç yaşında (genç) olduğunu söylemediğimi fark ettim.”

Reddit'te kimliği bilinmeyen kadın, kayınvalidesinin misafirlere oğlunun ergenlik çağında olduğunu söylemediğini iddia etti.

“Şimdi nişanlısı MIL yüzünden düğünü iptal edip kaçmak istiyor. Nişanlısı son kez MIL ile konuşmamı talep ediyor ve onun sözünü kesiyor” diyerek paylaşımını sonlandırdı.

İnternette kadının düğünü yapması ve kayınvalidesini davet etmesini iptal etmesi önerildi.

Bir kullanıcı şunu yazdı: “Eğer konu sadece yüzleşmeye gelirse (ve kulağa öyle geliyorsa), o zaman NTA'yı reddettiğiniz için sizsiniz. Görünüşe göre MIL'iniz zehirli ve dürüst olmak gerekirse, sizi küçük düşürmek için bir bahane olarak kullanılan aile etkinliklerine neden katılmaya devam ettiğinizden emin değilim (sözleriniz). Genel olarak bazı çok tuhaf aile dinamikleri var (zaten var olmayan fotoğraf çekimlerinden habersiz olmak gibi), insanların sizi her zaman eleştirmeye yetkili olduğunu hissetmeleri vs. Kaçmak. İyi şanlar!”

Başka bir kullanıcı şunu yazdı: “Kötü bir anne olmadığını biliyorsun. Onlar da biliyor çünkü o bir genç. Küçük bir çocuk değil. Bu insanlara bu söylentilerin asılsız olduğunu gösterin. Aile onun yalan söylediğini anlayacak. Senden hoşlanacaklar. Ve o.” Bundan nefret edeceğim. Ailenin geri kalanına bir şans verin.

Üçüncü kullanıcı, “Düğüne katılıyorum ama MIL'i davet etme, nişanlının seni ne kadar desteklediğini göreceksin, eğer gerçekten seninle sonsuza kadar birlikte olmak istiyorsa, kabul edecek ve yoluna devam edecek ve o da ne kaçırdığını görecek” dedi yazdı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın