Kadın, kızının özellikle engelli bir çocuğa yardım etmesinin öyküsünü anlatıyor. Anand Mahindra tepki gösterdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
X gönderisi 1,3 milyondan fazla görüntüleme aldı.

Anand Mahindra hevesli bir sosyal medya kullanıcısıdır. Sık sık İnternet kullanıcılarının ilgisini çeken etkileyici ve ilham verici yazılar yayınlıyor. Bu sefer de Mahindra Grup başkanı, bir annenin dördüncü sınıftaki kızının özel engelli bir çocuğa yardım ettiğine dair paylaştığı sağlıklı bir hikayeye tepki vererek netizenlerin dikkatini çekti. İş adamı, “kısa ve basit” hikayeyi X'te (eski adıyla Twitter) yeniden yayınladı ve bunun dünyayı daha iyi bir yer haline getiren hikayelerden biri olduğunu yazdı.

“Küçük, basit bir hikaye. Ama dünyamızı daha iyi bir yer haline getiren bir şey. Varsha'yı paylaştığınız için teşekkür ederiz,” diye yazdı Bay Mahindra.

Aşağıya bir göz atın:

Küçük, basit bir hikaye.

Ama dünyamızı daha iyi bir yer haline getiren bir şey.

Paylaşım için teşekkürler Varsha. https://t.co/hGQ2egWGjx

– Anand Mahindra (@anandmahindra) 23 Şubat 2024
Adı Varsha olan kadın Bir dizi paylaşımında, yaklaşık 1,5 ay önce özel engelli kızına yardım etmek için 4. Sınıf çocuğu arayan bir kadından gelen mesajla karşılaştığını belirtti. Kız, final sınavında kızı için okuma yazma zorunda kaldı. Bayan Varsha, “Bir hevesle dördüncü sınıfa giden çocuğuma kız çocuğu olmak isteyip istemediğini sordum” dedi.

“Ve bir sürü telefon görüşmesi başladı, sınav takvimine baktım ve bir gece boyunca düşünüp güvence verdikten sonra şunu söyledim: 'Hayır demek seni kötü bir insan yapmaz ve beni mutsuz ya da hayal kırıklığına uğratmaz; eğer istersen.” “Küçük kızım görevi devralmaya karar verdi” diye ekledi.

Sonraki birkaç paylaşımda kadın, kızının nasıl hazırlandığını belgeledi. Kızının geç kalkmasına rağmen sınav günü “gürültü çıkarmadan” erken geldiğini söyledi. Kadın ayrıca özellikle engelli çocuk ve ebeveynleriyle yaptığı görüşmeden de bahsetti.

Bayan Varsha, ebeveynlerinden çocuklarını “yazar/okuyucu/koşulsuz arkadaş olarak özel bir çocuğa” yardım etmeleri konusunda teşvik etmelerini isteyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ayrıca okuyun | Adam Amazon'dan aldığı 'sahte' iPhone 15'in görselini paylaşıyor, şirket yanıt veriyor

Bayan Varsha'nın gönderisi paylaşıldığından bu yana yalnızca Bay Mahindra'nın değil, 1,3 milyon başka kullanıcının da dikkatini çekti. Bazıları yorumlarda hikayeyi iç açıcı olarak nitelendirirken, bazıları da şifa verici olarak nitelendirdi.

“Bu yazı kalbimi çok ısıtıyor. Hayatım boyunca uyum sağlamaya çalıştım. Sadece yetişkin olarak DEHB tanısı konabilir. Mücadeleyi ve bunun ne kadar önemli olduğunu bir yere kadar biliyorum ve anlayabiliyorum ama mücadelenin tamamını anlayamıyorum. Bir kullanıcı şunu yazdı: Size ve çocuğunuza daha fazla güç. “Çok yüreklendirici. Ebeveynlik doğru şekilde yapıldı. Kızım da özel bir çocuğa refakatçi olarak seçildi. Onunla çok gurur duyuyorum” diye paylaştı bir başkası.

“Müthiş. Bunu yapmak çocuk için inanılmaz bir deneyim olsa gerek” yorumunu yaptı üçüncüsü. “Twitter, bunun gibi iç açıcı hikayeler nedeniyle daha iyi bir yer. Bunu paylaştığınız için teşekkür ederim” yorumunu yaptı dördüncüsü.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın