Kadın, arkadaşlarının dostane bir şekilde nasıl ayrıldığını anlatıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gönderi 1 milyondan fazla görüntüleme aldı ve netizenlerden çok sayıda iç açıcı tepki aldı.


Çoğu durumda boşanmalar duygusal çalkantılar, mali anlaşmazlıklar ve velayet anlaşmazlıkları nedeniyle çekişmeli durumlara dönüşüyor. Memnuniyetsizliğin ortaya çıkması durumunda süreç uzun süreli hukuki çatışmalara yol açabilir. Ne yazık ki, çiftler arasında dostane ayrılıklar son derece nadirdir; çünkü incinmiş duygular ve kişisel şikayetler çoğu zaman saygılı bir ayrılık olasılığını gölgede bırakır.

Ancak bir kadın yaşadığı “en güzel boşanma”dan bahsetti. X kanalındaki Shruti Chaturvedi, 26 yıldır evli olan iki arkadaşının boşandığını açıkladı. Uzun bir gönderide Bayan Chaturvedi, eşinin evlilikleri sırasında evin bakımını üstlenmek için işini bıraktığını ve kocanın artık ayrılıktan sonra bile maddi açıdan güvende olmasını sağladığını paylaştı.

Bayan Chaturvedi şunları yazdı: Kadın evin bakımını üstlenmek için işini bırakmıştı. Şimdi kocası ona bir ev alıyor, bunu ondan daha iyi bildiği için bunu onun beğenisine yapıyor, her ay düzenli bir geliri olsun diye ona birkaç FD ve tahvil yaptırıyor, gelecekteki güvenliği için altınları park ediyor, kendilerinden bir arsa satın alıyor adı çok yüksek bir geliri var Sağlık sigortasına değer veriyorlar ve tüm süreç çirkin değil! Onsuz mali açıdan güvende olduğundan emin olmak için elinden geleni yapıyor. Bırakın diğeri hakkında kötü sözler duymayı, ikisi de diğeri hakkında kötü bir şey duymaya bile dayanamazlardı. Sevgi bitebilir ama saygı bitmez. Gerçekten bir örnek olay!”

Daha sonraki bir gönderisinde şöyle yazdı: “Boşanma o kadar zarif ki insanlar ya nedenini merak edip teoriler üretiyorlar ya da buna hikaye diyorlar. Her şeyde ilk dikkat etmeye çalıştığımız şeyin olumsuzluk olduğuna dair kendi kendimize aktardığımız bir anlatıdır bu.”

Buradaki yazıya bakın:

İki arkadaş 26 yıllık evlilikten sonra boşanıyorlar ve Allah'ım bu şimdiye kadar gördüğüm en güzel boşanma! Kadın evin bakımını üstlenmek için işini bırakmıştı. Artık kocası ona bir ev alıyor, ondan daha iyi bildiği için kendi zevkine göre yapıyor ve apartmanını yaptırıyor…

— Shruti Chaturvedi
🇮🇳
(@adhicutting) 28 Şubat 2024
Gönderi internette çiftin neden ayrıldığı konusunda merak uyandırdı. Bayan Chaturvedi şöyle cevapladı: “Genel ayrılık ve memnuniyetsizlik. Bundan daha fazlası yok.”

Gönderi 1 milyondan fazla görüntüleme aldı ve netizenlerden çok sayıda iç açıcı tepki aldı.

Bir kullanıcı şunları yazdı: “Partnerlerinize karşı düşünceli davranarak ve hayat boyu sürecek dostane bir dostluğu sürdürerek zarif ve saygılı bir şekilde nasıl boşanacağınıza dair aydınlatıcı bir örnek olay çalışması. Paylaşım için teşekkürler.”

“Çok iyi. Birlikte olmadığınızda davranışlarınız çok önemlidir. Özellikle bir arada çok fazla fotoğraf ve Habermuzun olduğu ve insanların bir ayrılık, ayrılık veya boşanma sonrasında bunları kötüye kullanmadığı bir dönemde” diye yazdı başka bir kullanıcı.

Üçüncü kullanıcı sordu: “O kadar zarif yapılmış ki, bazen insanlar yaşlandıkça birbirlerinden ayrılırlar, hepsi bu. Nokta. Neden gereksiz khojlar var?”

“Paylaşım için teşekkürler. Evet, boşanma zarif olabilir. Her zaman neden olduğu değil, aynı zamanda nasıl olduğu da önemlidir. Karara saygı duymak ve kararlılıkla uygulamak da önemlidir. Boşanmak ya da boşanma kimseyi daha az insan yapmaz. Dördüncü kullanıcı, “Onun hikâyesini bilmiyorum bu yüzden onu yargılama” diye yazdı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst