IPS memuru, UPSC sınavında başarısız olan oda arkadaşıyla tanışıyor: 'Başarısızlık öldürmez'

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bay Chandak, arkadaşı Harsh'la birlikte.

Birlik Kamu Hizmeti Komisyonu sınavı Hindistan'daki en prestijli sınavlardan biridir ve her yıl ülke çapında yüzlerce kişi tarafından girilmektedir. Ülkedeki en zorlu sınavlardan biri olarak kabul edilen sınav, stratejik planlama, odaklanmış bağlılık ve disiplinli bir yaklaşım gerektiriyor. Hindistan'daki birçok kişi için UPSC kamu hizmetleri sınavını geçmek arzu edilen bir hedef olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hintli bir polis memurunun, eski oda arkadaşı ve kamu hizmetleri sınavında başarısız olan yakın bir arkadaşıyla tanıştığını anlatan gönderisi sosyal medyada viral oldu. IPS memuru Archit Chandak, her ikisinin de hala birlikte yaşarken sınavlara hazırlandıklarını paylaştı. “Dün Harsh'la tanıştım. UPSC hazırlık oda arkadaşım ve yakın arkadaşım. Süper çalışkan ve kendini adamış; işini bıraktı, 4 girişimde bulundu, 3 röportaj yaptı. Ama ne yazık ki bunu başaramadım” diye yazdı X (eski adıyla Twitter) gönderisinde. ).

Arkadaşıyla ilgili bir güncelleme paylaşarak Bay Harsh'ın Trident'te “güzel bir paketle” çalıştığını söyledi. Şöyle dedi: “Artık Trident'te cazip bir paketle harika bir rolde mutlu bir şekilde çalışıyorum. Hiçbir başarı nihai değildir, hiçbir başarısızlık ölümcül değildir; en önemli şey hayata devam etme cesaretidir! #UPSC” Bay Chandak ayrıca arkadaşıyla birlikte, her ikisinin de takım elbise giymiş olarak kameraya gülümsediği bir fotoğrafını paylaştı.

Dün Harsh'la tanıştım. UPSC hazırlık oda arkadaşım ve yakın arkadaşım. Süper çalışkan ve kendini adamış; işini bıraktı, 4 girişimde bulundu ve 3 röportaj yaptı. Maalesef kesim yapamadım. Şimdi Trident'te cazip bir paketle harika bir rolde mutlu bir şekilde çalışıyorum. 𝐍𝐨 𝐬𝐮𝐜𝐜𝐞𝐬𝐬 𝐢𝐬… pic.twitter.com/9ZSdKdptEY

— Archit Chandak (@archit_IPS) 22 Nisan 2024
Yayınlandığı günden bu yana gönderisi mikroblog platformunda 80.000'den fazla görüntüleme ve 700 beğeni aldı

“UPSC dünyanın sonu değil. Ayrıca Upsc'in ötesinde çok daha iyi bir hayat var” dedi bir kişi.

Bir diğeri şunu ekledi: “En önemli şey çok çalışmak, böylece denemediğim için pişman olmamanızdır. En azından denemek için harika bir motivasyon.”

Üçüncü bir kişi, “Sana %100 katılıyorum” diye ekledi.

Bu arada UPSC Kamu Hizmetleri Sınavı sonuçları 16 Nisan'da açıklandı. Randevu için toplam 1.016 aday önerildi. Liyakat listesi, UPSC tarafından Eylül 2023'te gerçekleştirilen Kamu Hizmetleri Sınavı 2023'ün yazılı bölümünün sonuçlarına ve Ocak-Nisan 2024 arasında yapılan kişilik testi için müteakip mülakatlara dayanarak yayımlandı. Bu liste, (1) Hindistan İdari Hizmetine; (2) Hindistan Dışişleri Servisi; (3) Hindistan Polis Teşkilatı; ve (4) Merkezi Hizmetler, Grup “A” ve Grup “B”.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın