İngiliz adam 50 milyon Rs değerindeki altın tuvaleti çalmaktan suçunu kabul etti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sanatçı Maurizio Cattelan'ın 18 ayar altından yaptığı “Amerika” tuvaleti.


Bir adam, Woodstock, Oxfordshire, İngiltere'deki 300 yılı aşkın bir kır evi olan Blenheim Sarayı'ndan 48.00.000₹ (50.36.23939 Rupi) değerinde som altından bir tuvalet çaldığını itiraf etti. Gardiyan. 18 karatlık tuvalet, Eylül 2019'daki bir sanat sergisinin parçasıydı.

'Amerika' olarak adlandırılan bu lüks şifonyer, 4,8 milyon ₹ değerindeki (yaklaşık 50 crore rupisine eşdeğer) değerindeki bu lüks şifoniyer, ünlü İtalyan kavramsal sanatçısı Maurizio Cattelan tarafından tasarlandı. Tarihi öneme sahip bir yer olan Blenheim Sarayı, Birleşik Krallık'ın eski Başbakanı Winston Churchill'in doğum yeri olarak kabul ediliyor haber ajansı.

Wellingborough'lu 39 yaşındaki James “Jimmy” Sheen, Oxford Kraliyet Mahkemesi'nde hırsızlık, çalıntı malları idare etme ve hırsızlık için komplo kurma suçlarını kabul etti. Haber kaynağına göre, sergi sırasında tam işlevli tuvaletin tıkanması, su baskınına ve Woodstock'taki 18. yüzyıldan kalma sarayın hasar görmesine neden oldu.

Sheen halihazırda, aralarında traktörler ve Ulusal At Yarışı Müzesi'nden alınan 400.000 £ değerindeki kupaların da bulunduğu çok sayıda hırsızlık suçundan 17 yıl hapis cezasını çekiyor. Diğer üç kişi ise tuvalet soygunuyla ilgili iddiaları reddetti. Şubat 2025'te yargılanacaklar.

Bu, altın tuvaletin haberlerde yer aldığı ilk sefer değil. 2019'da, Hong Konglu bir kuyumcunun Şanghay'daki ikinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nda (CIIE) elmas kaplı altın tuvaleti tanıtmasıyla başka bir altın tuvalet manşetlere çıktı. 12 milyon yuan ya da 1,3 milyon dolara mal olan bu abartılı tuvalet, zenginliğiyle dikkat çekti. Altın klozetler nadir olmasa da, bu tuvalette etkileyici 40.815 küçük elması kapsayan kurşun geçirmez bir cam klozet kapağı bulunuyor.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst