Harsh Goenka, ülkenin ‘dürüst’ kültürünü vurgulamak için Japonya’daki bir Apple Store’un Habersunu yayınladı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Japon kültürüne neden hayran olduğunu vurgulayan bir Haber yayınladı

Sanayici Harsh Goenka, Twitter takipçileri için her zaman hayat derslerinden bahsettiği ve onlara bir iki şey öğrettiği ilginç içerikler yayınlıyor. Bu kez Japon kültürüne neden hayran olduğunu vurgulayan bir Haber yayınladı. RPG Group’un başkanı, 22 Aralık’ta Japonya’daki Apple Store’larda iPhone’ların standa takılmadığını gösteren bir Haber paylaştı. Ancak Hindistan da dahil olmak üzere diğer ülkelerde, hırsızlık olaylarını önlemek için telefonlar genellikle telefon mağazalarındaki standlara ve kılıflara takılır.

Videoyu paylaşırken “Dünyadaki diğer ülkelerin aksine, Japonya’daki Apple Store’lardaki iPhone’lar bağlı değil (kimsenin onları çalmayacağını biliyorlar) – bu Japonya kültürünün en iyi yansıması değil mi?” diye yazdı. 24 saniyelik tarihsiz klipte, Japonya’daki bir Apple Store’un standlarında birkaç iPhone sıralanıyor. Standa bağlı olmadıkları için müşteriler telefonlarını kolaylıkla alıp özelliklerini kontrol edebiliyorlar.

Videodaki bir seslendirme şöyle diyor: “Japonya’daki Apple Store’ların en ilginç yanı, güvenli bir telefon olmaması, bu yüzden onları kolayca kapıp mağazadan çıkabilirsiniz, ancak bunun Japonya’daki gelenekler ve zihniyetle hiçbir ilgisi yok.” Öyle bir şey yaparlar ki, telefonları bile bağlamazlar, emniyete almazlar. onlara. Japonya’ya Hoşgeldiniz.”

Videoyu buradan izleyin:

Dünyadaki diğer ülkelerin aksine, Japonya’daki Apple Store’lardaki iPhone’lar kilitli değil (kimsenin onları çalmayacağını biliyorlar) – bu, Japonya kültürünün en iyi yansıması değil mi?
👏
👏
👏
pic.twitter.com/EiFq9kJbt7

– Sert Goenka (@hvgoenka) 22 Aralık 2023
Birçok kişi Japon kültüründen etkilendi ve benzer deneyimlerden bahsetti. Bir kullanıcı şöyle açıkladı: “Bu oldukça etkileyici bir güven ve saygı gösterisi!” “Japon kültürü aynı zamanda iPhone’ları sunma biçimlerine de yansıyor.”

Bir diğeri şöyle yazdı: “Orayı ziyaret ettiğimde bunu öğrendim; konu günlük yaşamlara geldiğinde insanların bu kadar güven ve dürüstlüğe sahip olması beni çok şaşırttı.”

Üçüncüsü şunları söyledi: “Japonlar ülkeleri, kültürleri ve miraslarıyla gurur duyan çok gururlu insanlardır!” “İzin almadan kendilerine ait olmayan şeylere bile dokunmuyorlar!”

Dördüncüsü şunu ekledi: “Gerçekten efendim, bunu Japonya’da bizzat gördüm.” Bir keresinde, ağırlık kısıtlamaları nedeniyle güvenlik ayakkabılarımı uçuş sırasında kasıtlı olarak bir otelde bırakmıştım. Otel yönetimi birkaç hafta içinde ayakkabılarımı kargo yoluyla ücretsiz olarak şirketime gönderdi. Büyük ülke.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın