Güneybatı uçağı yolcusu, boş uçakta broşürün hemen arkasında oturduktan sonra tartışma başlattı. Resme bakın

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Tweet, uçak görgü kuralları ve kişisel alan hakkında bir tartışmaya yol açtı.

Uçakla seyahat ederken yolcuların bazı temel davranış kurallarına uyması ve etraflarında oturan kimseyi rahatsız etmemek veya rahatsız etmemek için ellerinden geleni yapmaları gerekir. Ancak yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir havayolu yolcusu, neredeyse boş olan Güneybatı uçağında başka bir yolcunun doğrudan arkasına oturması üzerine öfkelendi. Çarşamba günü X'e (eski adıyla Twitter) giden Washington merkezli şef Anthony Thomas, neredeyse boş bir uçakta tam arkasında oturan bir adamı gösteren bir selfie paylaşarak yaşadığı sıkıntıyı paylaştı. “Sadece iki yolcuyla uçağa binme lüksüne sahip olduğunuzu hayal edin. Bay Thomas, paylaşımının başlığını şöyle yazdı: “Bakın, uçuştaki her koltuktan neyi seçti?”

Aşağıya bir göz atın:

Sadece iki yolcuyla uçağa binmenin lüksüne sahip olduğunuzu hayal edin. Uçuştaki her koltuktan oturmayı seçtiği yere bakın. pic.twitter.com/qluJhDUHBy

— Şef Anthony Thomas (@ChefAnthonyDC) 13 Şubat 2024
Bay Thomas'ın gönderisi paylaşıldığından bu yana 37 milyondan fazla kez görüntülendi. Tweet aynı zamanda uçak görgü kuralları ve kişisel alan hakkındaki yorumlarda da tartışmalara yol açtı.

Bir kullanıcı, “Bu, mesai saatleri içinde kıvrılıp konuşmak için 30 boş pisuvarı kaçırmayacak olan aynı adam” yorumunu yaptı. “Dürüst olmak gerekirse taşınırdım. Adam tuhaf ve sırf bu sebepten dolayı onu arkamda istemezdim” dedi bir başkası.

Bazı kullanıcılar boş uçak göz önüne alındığında adamın davranışının tuhaf olduğunu düşünürken, diğerleri Bay Thomas'ın yanında yer almakta o kadar da hızlı davranmadı.

“Önemli değil dostum. Tamamen geriye yaslanın. Bu onun hatası” diye yazdı bir kullanıcı. Bir diğeri, “Toplamda beş yolcu saydım ama evet, başka bir koltuk bulmalı” dedi.

Ayrıca okuyun | Intuitive Machines'in aya iniş aracı, Dünya'nın çarpıcı bir görüntüsünü yakalıyor. Resme bak

Ancak bir kullanıcı şöyle dedi: “Adam muhtemelen uçmaktan korkuyor, aşırı korkutucu olmak yerine ondan aynı sıraya oturmasını isteyin, belki arkadaş edinirsiniz.” ama boş bir uçağa binersem yapacağım şey bu.” Ben de yalnız oturmuyorum. Bu ürkütücü. Bir başkası, “Daha rahat olabilecek ücretsiz bir koltuk bulmak için dışarı çıkmadan önce bana tahsis edilen koltuğa gidiyorum” diye ekledi.

Buna göre BağımsızUçuş, açık oturma politikası uygulayan bir Güneybatı uçağı gibi görünüyor. Bu, havayoluyla uçan yolcuların uçağa biner binmez grup numaraları altında uygun olan herhangi bir koltuğu seçebilecekleri anlamına geliyor.

Bu arada, bir sosyal medya paylaşımının uçak görgü kuralları hakkında tartışmaya yol açtığı ilk sefer değil bu. Daha önce bir uçak yolcusu, çoraplı ayağını koltuğunun altına sıkıştıran bir uçağın fotoğrafını paylaşarak internette tartışma yaratmıştı. Reddit kullanıcısı, yakın zamanda bir arkadaşının bilinmeyen bir uçuş sırasında çektiği fotoğrafa “O kişi olmayın” yazdı.

Bu resimde, arkasında oturan pilotun çoraplı ayağı nedeniyle yolcunun alanının nasıl ihlal edildiğini görebiliyordunuz. Uçağın ayağının fotoğrafçının spor ayakkabılarına dokunduğu da görülebiliyordu. Sosyal medya kullanıcıları hızla tepki göstererek, fail için ateşe el koydu.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın