Futbol tarihine damga vurmuş unutulmaz sözler!

celikci

New member
Futbol tarihine damga vuran kimi unutulmaz kelamları sizler için derledik. Birtakım efsanelerin jargon olan kelamlarının yanı sıra Türk futboluyla alakalı söylenen pek hayli değerli cümle de bu haberde!

Aatıi Chahechouhe: “Soyadımı hakikat yazabilmek için senelerca uğraştım. Ne manaya geldiğini de hâlâ bilmiyorum.”

Arsene Wenger: ‘’Taraftarımızdan tek isteğim, Türk Bayrağı’na karşı saygılı olsunlar kâfi, zira Türkler bayrakları için canını verirler.”

Manuel Fernandes: ’’Portekiz ve İspanyolların pasla, Türklerin ise kalbi ile oynadığı oyunun ismidir futbol.”

Frank Rijkaard: “Aslında her şeyden biraz var Türk futbolunda… Lakin hiç bir şey tam yok.”

Gheorghe Hagi: ”Barcelona’da oynarken şatoda yaşıyordum fakat Galatasaray’da daha memnundum.”

Zinedine Zidane: “Oğlumla konutumun bahçesinde futbol oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben olurdu, ben ise Ronaldo.”

Alex de Souza: “Ben ve ailem yüzde yüz Brezilyalı doğduk fakat yüzde elli Brezilyalı yüzde elli Türk olarak vefat edeceğiz.”

Simao Sabrosa: “İspanya’da yarım dönemde almadığım darbeyi burada bir hazırlık maçında aldım.”

Haim Revivo: “Türk gazetelerinde yazan tek gerçek şey tarihtir.”

Eric Cantona: “Tararftara vurduğum için pişman mıyım? Daha sert vurmadığım için pişmanım.”