Fenerbahçe | Jorge Jesus: Onyekuru’nun karşısına kimi koyarsanız koyun o hızını kullanacaktı

celikci

New member
Süper Lig’in 3. haftasında Fenerbahçe, meskeninde Adana Demirspor’u konuk etti. Sarı-lacivertliler, rakibini 4-2’lik skorla yenmeyi başardı. Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Jorge Jesus: ‘’Rakibimizin kanadında oynayan Onyekuru, epey hızlı bir oyuncu ve karşısına kimi koyarsanız koyun o hızını kullanacaktı. Bildiğiniz üzere 3 günde bir maç yapıyoruz. Fakat rakibimiz için birebir şey geçerli değil. Rakibimiz, bir haftadır bizi bekliyor. Biz sıkışık bir fikstürde olduğumuz için her maçta 5-6-7 oyuncu değiştirmemiz gerekiyor. Lakin grup kazanmaya devam ediyor bu yüzden bir sefer daha oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu bizim ekibimizin kalitesini ve benim onlara duyduğum itimadı gösteriyor. Onyekuru’yu uzun vakittir tanıyorum. Belçika’daa genç bir oyuncuyken ben Sporting’i çalıştırıyordum ve bu biçimde onu almak istemiştik lakin alamamıştık. Oyuncu olarak kendisini uygun biliyor ve tanıyorum. O anda maçın ortasında olan şeyleri konuştuk hoş bir konuşma geçti ortamızda.’’ dedi.