Engelli Halime, azmiyle spor uzmanı oldu

celikci

New member
Aksaray’da yaşayan ve akraba evliliğinden dolayı doğuştan kalça çıkıklığı sebebi ile ortopedik engelli Halime Yıldız, bir arkadaşının kendisini engelli atletlerle tanıştırmasıyla spora başladı. Atletizm branşında birinci derecelerini elde eden Yıldız, çabucak sonrasında badmintona yöneldi. 2016 yılında milletlerarası bir turnuvada ulusal atlet olarak ter döktü. Yıldız, “15 turnuvaya katıldım birinden madalyasız döndüm. Hepsinden en az 1, en çok 3 madalya ile döndüm. Dünya 3.’lüğüm inşallah kasımda birincilik olacak. Bunun haricinde 3 tane milletlerarası seviyede birinciliğim, ikinciliğim ve 3 tanede üçüncülüğüm var” dedi.

“Hayalini bile kuramayacağım Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazandım. Ulusallık yardımıyla Aksaray Spor vilayet Müdürlüğü’nde spor uzmanı olarak atandım. Spora başlamadan evvel epey fazla ağrı kesici kullanıyordum. Spor yardımıyla ağrılarımdan kurtuldum. Babam spor yapmamı istemiyordu. Dünya 3.’lüğü madalyamı götürdüğümde ”Bu ne ki?” dedi. Bu lafına karşı kendime koyduğum maksat ise birincilik” dedi.