Çin'de bir kedi yanlışlıkla ocağı yaktıktan sonra evi ateşe verdi ve 11 lakh Rupi değerinde hasara yol açtı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kedi yanlışlıkla indüksiyonlu ocağın dokunmatik paneline bastı ve ocağı çalıştırdı

Çin'de bir kedi, yanlışlıkla sahibinin mutfağındaki indüksiyonlu ocağı çalıştırdı ve evi ateşe vererek 100.000 yuan'den (11.67.641 Rupi) fazla hasara yol açtı. South China Morning Post'un haberine göre kedinin sahibi, 4 Nisan'da mülkünün yönetim personelinden evinin yandığını bildiren bir telefon aldı.

Sahibi Dandan, Çin'in güneybatısındaki Sichuan Eyaletindeki evine koştu ve yangından kedinin sorumlu olduğunu keşfetti. Jingoudiao isimli kedi mutfakta oyun oynarken kazara indüksiyonlu ocağın dokunmatik paneline basıp ocağı çalıştırdı. Yangın çatı katının birinci katının tamamını kül etti.

İtfaiyeciler daha sonra altın British Shorthair kedisini bir dolabın tepesinde saklanmış, külle kaplı ancak zarar görmemiş halde buldu.

Olayın ardından kedinin sahibi, Douyin hesabının adını “Sichuan'ın En Kötü Kedisi” olarak değiştirdi ve “tazminat” için evcil hayvanın canlı yayın oturumlarında görünmesini sağladı. Canlı yayın oturumlarına katılarak ve hatta onu “kundakçı” olarak etiketleyerek borçlarını ödeyerek “kedisini çalıştıracağını” söyleyerek şaka yaptı.

Birkaç gün sonra Dandan, internette kendi parmak izi ve Jingoudiao'nun pati izinin imzalandığı bir özür mektubu yayınladı. Ocağı kapatmayı unuttuğu için bunun kendi hatası olduğunu itiraf etti ve gelecekte yangın güvenliğine dikkat edeceğine söz verdi.

Eğlenceli paylaşımları internette yayıldı ve diğer evcil hayvan sahiplerinden büyük ilgi ve yorum aldı. Bir kullanıcı şunu yazdı: “Çok teşekkür ederim.” Az önce elektrikli ocağımı kapattım. “Dairemde her yere giden arsız bir kedim var.”

Bir diğeri şöyle yorumladı: “Kedim tuvaletin sifonu çekiyor, bu yüzden büyük su faturaları ödemek zorunda kalıyorum.”

Üçüncüsü şunları ekledi: “Sadece anneme akşam yemeği pişirmek istedim.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın