ChatGPT, İklim Değişikliği Hakkında Shakespeare Şiiri Yazdı, Twitter Yanıt Verdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
AI chatbot, sanayileşme ve gaz yakma hakkında da konuştu.


ChatGPT, ilk çıkışından bu yana manşetlerde yer alıyor. gibi görevleri tamamlamak için kullanıldı. B. İş e-postalarını belirli tonlarda, stillerde ve talimatlarda yazmak. Pek çok insan yeni çılgınlığa bağımlı hale geldiğini itiraf etti. Bir Twitter kullanıcısı, sohbet robotundan iklim değişikliğini Shakespeare dilinde açıklamasını istedi. Chatbot’un yanıtını içeren gönderi viral oldu ve birkaç kullanıcıdan tepki topladı.

Dan Miller, ChatGPT’nin tepkisini bir Twitter dizisinde paylaştı ve karmaşık bir dil, canlı görüntüler ve akılda kalıcı bir ritim kullanan 28 satırlık şiir oldukça etkileyici.

“#ChatGPT4’ten #İklimDeğişikliğini #Shakespeare’in sesiyle açıklamasını istedim. Sonuç oldukça sıra dışı” diye tweet attı. Robot yanıt olarak, “Neyse ki, dikkat edin, nazik ruhlar ve bilgeler, gökyüzümüzde ısınmanın, Dünya’yı kuşatan ve herkesin çeşitli şekillerde endişelenmesine neden olan bir değişikliğin öyküsünü duymaya dikkat edin.”

Diye sordum #ChatGPT4 açıklamak #iklim değişikliği sesinde #Shakespeare. Sonuç oldukça sıra dışı:
1/8

Dan Miller (@danmiller999) 16 Mart 2023
AI chatbot, sanayileşme ve gaz yakma hakkında da konuştu. “Geçmiş günlerde, insanlar açgözlülükle yandığında, kararmış taşlar ve abanoz yağları beslendi. İlerleme, zenginlik ve güç konusundaki ahlaksız şehvetleri, farkında olmadan vebanın yolunu açtı.”

“Bunları yakarak havaya tükürdüler. Görünmez ama adil, zehirli bir gaz, insanların karbondioksit dediği bu gaz, doğayla alay eden güçlü bir karışım” dedi.

Şiir ayrıca, yükselen sıcaklıklar, eriyen buzlar, yükselen deniz seviyeleri, fırtınalar ve kuraklık gibi “ölümlü yaşamı” etkileyen diğer faktörleri de listeler. Ayetlerin son iki paragrafı çevreye zarar veren davranışlara karşı uyarır ve yol gösterir.

“Teker teker okyanuslar ve kara. Buzu eriten, denizleri yükselten, fırtınalar ve kuraklıklar ölümlü hayatımızı anlatan o kaba elin tutuşunu hissedin. İnsanlığın budalalığının sonucu büyüktür: Yeryüzünde yaşayan herkesin ilerlemenin doğuşunun bedelini hesaba katması gereken zaman yakındır” denildi.

“Bu değişimi durdurmak için yolumuzu değiştirmeli, bizi sona götüren yoldan dönmeli, güneşin, rüzgarın ve dalgaların gücüne sarılmalı ve sevgili dostlar asil dünyamızı kurtarmak için çabalamalıyız.”

Gönderi, paylaşıldığından beri üç yüz binin üzerinde görüntülenme ve bin beğeni topladı.

Bir kullanıcı “Bu olağanüstü” dedi.

“Bu oldukça şaşırtıcı,” dedi başka bir kişi.

“Aynı zamanda güzel ve korkutucu. Şimdi #woke #chatgpt4’ten gelen suçlamaları bekleyin çünkü o aynı zamanda bariz olanı da yakalıyor,” dedi başka bir kişi.

Bir kullanıcı ekledi: “Vay canına. Bu hem inanılmaz hem de yapay zeka ortaya çıktığında neredeyse endişe verici.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst