Bir yıldır kayıp olan yılan karga tarafından çatıya atıldı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hayvan refahı grubu, yılanın Agnes adında bir evcil hayvan olduğunu söyledi.


İngiltere'de bir yılı aşkın süredir kayıp olan evcil yılan, bir yılan tarafından çatıya atıldıktan sonra bulundu. Bilgi, hayvan refahını destekleyen bir hayır kurumu olan Kraliyet Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği (RSPCA) tarafından Facebook'ta paylaşıldı. Platformda fotoğraflar paylaşan RSPCA, kurtarıcıların County Durham'daki Spennymoor'daki bir eve müdahale ettiğini ve burada bir sakinin bahçesinde bir metre uzunluğunda bir mısır yılanı gördüğünü söyledi. Gönderi 1 Nisan'da (Aptallar Günü) paylaşıldı ve yardım kuruluşu, kurtarma operasyonunun şaka değil gerçek olduğunu açıkladı.

“Biz vardığımızda yılan ortadan kaybolmuştu ve daha sonra bir garajın çatısında keşfedilmişti. Bir karganın yılana pek işe yaramayan bir 'bacak kaldırma' hareketi yaptığından şüpheleniyoruz ama şans eseri onların yardımını alabildik” dedi RSPCA Facebook gönderisinde.


Hayvan refahı örgütü ayrıca yılanın, bir yıldan fazla süredir evinde kayıp olan Agnes adında bir evcil hayvan olduğunu söyledi.

“Soğuk havada dışarıda kalması nedeniyle solunum yolu enfeksiyonu geçirdiği ortaya çıktı ama bu kadar uzun süre sonra hayatta kalması bir mucize. Bu nedenle tedavi gördü ve zamanı gelince ona yeni bir yuva bulacağız.Postta “Sahibi artık ona bakamayacak” yazıyor.

BBC Bir sakinin evcil hayvanını bulduğuna “kesinlikle sevindiğini” söyledi.

RSPCA müfettişi John Lawson, basına yaptığı açıklamada, “Yılan, çiğneyebileceğinden fazlasını ısırdığını fark ettiğinde bir karga tarafından kaldırılıp düşürüldü” dedi.

Agnes, veterinere götürülerek solunum sorunları nedeniyle tedavi altına alındı, ardından sahibiyle yeniden bir araya getirildi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst