Bir X kullanıcısının Bengaluru havaalanından varış noktasına Uber ücreti interneti sarsıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ekran görüntüsü, taksi hizmetlerinin genellikle gece ücreti talep ettiği gece yarısından sonra çekildi.


Bengaluru trafiği ve saatlerce süren trafik sıkışıklığıyla ünlüdür. İnsanlar trafik kabusu ve toplu taşıma araçlarının azalan kullanılabilirliği hakkında yorum yapmaya devam ediyor. Bu nedenle pek çok kişi özel taksilere biniyor ve Ola ve Uber gibi taksi toplayıcılara güveniyor. Geçtiğimiz günlerde havalimanından Electronic City'ye seyahat etmek isteyen bir X kullanıcısı, Uber taksi fiyatlarını fark ettiğinde şoke oldu. Mikroblog sitesinde kullanıcı Rajesh Bhattad, Uber'in Kempegowda Uluslararası Havaalanı'ndan Bengaluru'nun güneydoğu banliyölerine yolculuk için yaklaşık 2.000 Rupi ücret aldığı bir ekran görüntüsünü paylaştı.

Bay Bhattad, gönderinin başlığında “Bengaluru havaalanından HSR'ye gece yarısından sonra Uber fiyatları” diye yazdı. Hatta BMTC'ye (Bengaluru Metropolitan Transport Corporation) teşekkür etti ve eve gitmek için taksi yerine otobüse binmesini önerdi.

Aşağıya bir göz atın:

Gece yarısından sonra Bengaluru Havalimanı'ndan HSR'ye Uber fiyatları
🥲


Teşekkürler BMTC
🙏
pic.twitter.com/gWAHgXbtpD

📊
Rajesh Bhattad | theRevOpsGuy (@theRevOpsGuy) 28 Şubat 2024
Dikkate değer olan şey, ekran görüntüsünün taksi hizmetlerinin genellikle gece ücreti talep ettiği veya ücret artışlarını etkinleştirdiği gece yarısından sonra çekilmiş olmasıdır. Evine giden bir Uber Go yolculuğunun kendisine 1.931 Rs'ye, Uber Go Sedan ve Uber Premier için ise 1.846 Rs'ye mal olacağı ortaya çıktı. Uber XL'in ücreti 2.495 rupi'ye yükseldi.

Bu fiyatlandırma sosyal medyada heyecan yarattı. Bir kullanıcı Vayu Vajra otobüsünü HSR Layout'a götürmeyi önerdi. Bunun üzerine Bay Bhattad bunu yaptığını söyledi. “Ben de aynı şeyi aldım. Kişi başı 265. Tek zorluk, son mil bağlantısı için başka bir Uber almaktır” dedi.

Ayrıca okuyun | 9-5 işini bıraktıktan sonra yağmurda dans eden Fransız fenomenin Habersu interneti kazanıyor

Tartışmaya çok sayıda kullanıcı da katıldı ve uygulama tabanlı taksi fiyatlarının makul olmayan bir şekilde yükseldiğini kabul etti. Bir kişi ayrıca taksinin alım yerinin havaalanı alanının dışında olması durumunda ücretlerin %30 ila 50 oranında düşeceğini öne sürdü.

“Uber/OLA fuarını neredeyse %30-50 oranında azaltmak için basit bir numarayı deneyebilirsiniz. Teslim alma konumunda havaalanı bölgesini seçmeyin (çoğu gezgin bu basit hatayı yapar). Bunun yerine, birkaç mil yürüyün ve havaalanı sınırlarının hemen dışından teslim almayı seçin” dedi tweet.

Bu arada, havaalanından Electronic City'ye giden bir Uber taksisinin şok edici ücretini gösteren başka bir ekran görüntüsü geçen yıl internette yayıldı. “E-City'den Bangalore havaalanına Uber ücreti. Taksi ücreti, uçak bileti için ödediğim ücrete tehlikeli derecede yakın.” Ayrıca Uber fiyatlarının ekran görüntüsünü de paylaştı. 52 km'lik rota için Uber Premium'un fiyatı 2.584 Rs iken, Uber XL'in fiyatı 4.051 Rs gibi muazzam bir rakamdı.” diye yazdı kullanıcı ekran görüntüsünü paylaşırken.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst