Bengalurulu adam, ceza aldıktan sonra trafik polisi ile kartvizitini değiştirdi. İşte olanlar

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu Bengaluru Zirvesi anı X'te viral oldu. (Temsili görsel)


Hindistan'ın startup başkenti Bengaluru, son zamanlarda yalnızca şehirde gerçekleşebilecek benzersiz olayları vurgulayan birçok çevrimiçi meme'in odak noktası oldu. İnternette, Hindistan'ın BT başkentinde meydana gelen göz alıcı olayları tanımlamak için kullanılan bir kelime olan 'Bengaluru Zirvesi' anları hakkında birçok hikaye var. Buna benzer başka bir vakada, bir adam yakın zamanda X'e (eski adıyla Twitter) 2012'deki bir olayı bildirmek için geldi. Kullanıcı Aashish Bansal, bir trafik polisiyle karşılaşmasının profesyonel bir fikir alışverişiyle nasıl sonuçlandığını paylaştı.

Bay Bansal, paylaşımında, arkadaşlarının cezayı ödemek için para çekmek üzere en yakın ATM'ye koştuğunu ve oraya döndüklerinde kendisini reklam ajansı işleten bir trafik polisiyle kartvizit alışverişi yaparken gördüklerini anımsattı. . Bu ortamın nasıl 2010 yılında katıldığı reklamcılık sektörünü tartışmak için bir fırsata dönüştüğünü anlattı.

Bengaluru'da taze bir sabah meltemi halihazırda havadayken, düşüncelerimi paylaşmak için uygun bir zaman. @peakbengaluru Hikaye 2012'den.

Avustralya'dan iki arkadaş geldi ve 13. katta bir akşam geçirdik. İnsanların henüz Bengaluru'yu tanımadığı günlerdi…

— Aashish Bansal (@Unbelted) 21 Mart 2024
Bay Bansal uzun bir gönderisinde şunları yazdı: “İki arkadaş Avustralya'dan gelmişti ve biz bir akşam 13. katta kaldık. O günler Bengaluru'nun küçük bira fabrikalarıyla hiçbir ilgisinin olmadığı ve IRR'nin bira fabrikaları tarafından sürekli rahatsız edilmediği günlerdi.” Akşam 22:00'den sonra trafik Dördümüz arasından bir kişi belirlenen sürücüydü ve polisin Domlur'da bir kontrol noktası kuracağını bildiğimiz için alkol içmiyordu.”

Beklendiği gibi grubun arabası bir kontrol noktasında durduruldu. Araç belgeleri de dahil olmak üzere her şey yolunda olmasına rağmen Kirlilik Kontrol Altında sertifikasının süresi doldu ve 500 Rupi para cezasına çarptırıldılar.

“Artık dördümüzün cezayı ödeyecek 500 doları yoktu. Bu norm haline gelmeden çok önce nakitsizdik, ama tüm yanlış sebeplerden dolayı (bkz: kredi kartlarına güvenmek). Sayın Bansal, “Sivil gönüllülerin trafik polisi olarak kaydolmaya başladığı dönemde de durum aynıydı” diye devam etti.

Arkadaşları ATM aramaya giderken kendisinin de polis memuruna teminat olarak bırakıldığını anlattı. Ancak geri döndüklerinde “inanamadıkları” bir şey yaşadılar. '

Ayrıca okuyun | X kullanıcısı Leander Paes'ten teniste olimpiyat madalyası kazanmayla ilgili ipuçları istedi, cevabı viral oldu

“Trafik polislerinden biriyle kartvizit alışverişinde bulundum. Bu gönüllü bir reklam ajansı işletiyordu ve ben de reklam vermeye iki yıl önce yeni başlamıştım. İşlerin nasıl gittiğine dair uzun bir konuşma oldu ve kartvizit alışverişiyle sona erdi Bay Bansal, “Cumartesi gecesi saat 23:00'te Domlur'da trafiğin çok az olması yardımcı oldu – bunu şimdi hayal edemiyorum” diye yazdı Bay Bansal.

“O zamanlar çok güzel bir şehirdi ve hala da öyle. Bu şehrin insanları bunu böyle yapıyor” diyerek gönderisini sonlandırdı.

Bay Bansal, gönderiyi perşembe günü paylaştı ve o günden bu yana yaklaşık 5.000 kez görüntülendi. Yorumlar kısmında kullanıcılar çeşitli tepkiler paylaştı. Hatta bir kullanıcı cezayı ödeyip ödemediğini ya da cezadan kurtulup kurtulmadığını sordu. Sayın Bansal, parayı ödediklerini, hatta makbuz bile aldıklarını söyledi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst