Bengaluru merkezli bir şirketin yarının iş gücü için “uyku hediyesi”. İşte nedeni

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Şirket, Dünya Uyku Günü’nü resmi tatil ilan etti.


Bengaluru merkezli bir şirket, çalışanları arasında sağlıklı yaşam uygulamalarını teşvik etmek için 17 Mart’ta Uluslararası Uyku Günü’nü kutlamak için çalışanlarına isteğe bağlı bir tatil duyurdu.

Ev döşeme ürünleriyle oldukça popüler hale gelen D2C ev ve uyku çözümleri şirketi Wakefit Solutions, LinkedIn’de tüm çalışanlara gönderilen e-postanın ekran görüntüsünü içeren bir gönderi paylaştı ve “Dünya Uyku Günü’nü kutlamak için bir bak Tüm Wakefit personeline 17 Mart 2023’te bir gün izin verilecek – ve bunu takip eden uzun hafta sonu ile bu, çok ihtiyaç duyulan dinlenme ve rahatlamayı yakalamak için mükemmel bir fırsat.”


Çalışanlara gönderilen e-postanın başlığı “Sürpriz Tatil: Uyku Hediyesi Duyurusu” idi.

Great Indian Sleep Scorecard’ımızın 6. baskısı, 2022’den bu yana insanların çalışma saatlerinde uykulu hissetmelerinde %21’lik ve yorgun uyananlarda %11’lik bir artış olduğunu gösteriyor. Uyku yoksunluğu bu kadar yaygınken, Uyku Günü’nü kutlamak için uyku hediye etmekten daha iyi ne olabilir?” Şirket çalışanlarına bir mektup yazdı.

Girişim, çalışanlarına ayrıca şu çağrıda bulundu: “Uyku tutkunları olarak, Uyku Günü’nü özellikle Cuma gününe denk geldiğinde bir kutlama olarak görüyoruz! Bu tatili herhangi bir tatil gibi İK portalı üzerinden yapabilirsiniz.”

Ancak bu, şirketin alışılmadık ama çalışanları için faydalı bir şeyi ilk kez duyurması değil. Geçen yıl şirket, işgücü için bir “Uyku Hakkı Politikası” duyurdu ve tüm çalışanların çalışma saatlerinde 30 dakika kestirmesine izin verdi.

Bu çözümler internette giderek daha önemli hale geliyor. Görünüşe göre şirket, bu çabalarla kişisel bakımı güçlü bir şekilde teşvik eden bir kültür geliştirirken çalışan refahına öncelik vermek istiyor.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst