Avustralyalı adam bir dönme dolabın tamamını çıplak elleriyle döndürerek Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı.

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu, Bay Conley’in dördüncü Guinness Dünya Rekoru.


Bir Avustralyalı, bir dönme dolabın tamamını çıplak elleriyle sadece 16 dakika 55 saniyede çevirerek Guinness Dünya Rekoru kırdı. 39 yaşındaki Troy Conley-Magnusson, Sidney’deki Luna Park’ta ağır hasta çocuklara ve ailelerine fayda sağlayan Little Wings hayır kurumu için para toplama başarısını gösterdi.

Geçen yıl göz kanserinden ne yazık ki vefat eden 11 yaşındaki Zac’i anmak için rekoru onurlandırmaya çalıştı.

Guinness Dünya Rekorları, girişiminin hızlandırılmış bir Habersunu yayınladı ve altına şunları yazdı: “Yeni rekor: Dönme dolabı döndürmek için en hızlı süre – 16 dakika ve 55 saniye, Troy Conley-Magnusson (Avustralya) Luna Park’taki bu dönme dolap.” “Sydney, Sidney Opera Binası’nın gölgesinde ve tamamen elle vuruldu.”

Videoyu buradan izleyin:

Yeni rekor: Dönme dolabı en hızlı döndürme süresi – 16 dakika 55 saniye, Troy Conley-Magnusson (Avustralya)

Sidney Opera Binası’nın gölgesinde duran, Sidney’deki Luna Park’taki bu dönme dolap tamamen elle döndürüldü
🎡
pic.twitter.com/Y7u0du2Ga4

— Guinness Dünya Rekorları (@GWR) 17 Mayıs 2023
GWR’ye göre, dönme dolap “serbest” moduna alındı, yani hidrolikler ve frenler devre dışı bırakıldı. Çarka hiçbir şekilde güç sağlanmıyordu, bu yüzden Bay Conley çarkı döndürmek için saf gücünü tek başına kullanmak zorunda kaldı.

“Bu, şimdiye kadar karşılaştığım en zorlu fiziksel ve zihinsel zorluklardan biri ve yıllar boyunca bazı oldukça aşırı güç başarıları elde ettim.” Bu farklıydı; GWR’ye konuşan Bay Conley, “Daha önce hiç yapılmamış bir şey ve %100 zihin ve beden taahhüdü gerektiren bir şey” dedi.

Bu, Bay Conley’in dördüncü Guinness Dünya Rekoru, 39 yaşındaki aynı zamanda dişleriyle çekilen çoğu araba, 100 fitin üzerine itilen en ağır araç ve dişlerinden taşınan en hızlı 20 metrelik hafif uçak çekme rekorlarını da elinde tutuyor.

Ayrıca, hayır işlerine olağanüstü güçler kazandıran güçlü erkeklerden ve güçlü kadınlardan oluşan bir grup olan Pull 4 Purpose adlı bir organizasyonun da kurucusudur.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst