Arunaçal Pradeş’teki nadir bir kırmızı pandanın Habersu interneti hayrete düşürdü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Video, Birlik Bakanı Kiren Rijiju tarafından da paylaşıldı.


Kırmızı pandalar sevimli görünümleriyle ünlüdür. Yavru kedi benzeri yüzleri ve çarpıcı kırmızımsı kahverengi kürkleri ile eğlenceyi seven hayvanlardır. Yakın zamanda Arunaçal Pradeş’teki Tawang’da bir ağaçta oturan kırmızı bir panda görüldü. Eyalet başbakanı Pema Khandu, bir Habersunu paylaşmak için sosyal medyayı kullandı ve netizenler sevimli hayvanı unutamıyor.

Video, Arunaçal Pradeş’in doğal manzarasının ortasında bir ağaçta oturan kırmızı pandayı gösteriyor. Kamera daha sonra sevimli hayvana odaklanır. Panda doğrudan kamera merceğine bakıyor ve son derece şaşırmış görünüyor. Birkaç saniye sonra etrafa bakınmaya başlar.

“Tawang’da sevimli küçük #RedPanda görüldü! Küçük memeli, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği’nin tehdit altındaki türler listesinde Savunmasız olarak listelenmiştir. Bu bambu yiyen türler, çoğunlukla kuzeydoğudaki Himalaya bölgelerinde bulunur. Onları birlikte koruyalım. Khandu Twitter’da “Biyolojik çeşitliliği korumak ve ekolojik bütünlüğü korumak için önemlidirler” dedi.

sevimli ve küçük #Kırmızı panda
🐼
Tawang’da görüldü!

Küçük memeli, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği’nin tehdit altındaki türler listesinde savunmasız olarak listeleniyor.

Bu bambu yiyen türler, çoğunlukla kuzeydoğudaki Himalaya bölgelerinde bulunur. Birlikte koruyalım… pic.twitter.com/h2RGbSvpwy

— Pema Khandu (@PemaKhanduBJP) 23 Mayıs 2023
Video, Birlik Bakanı Kiren Rijiju tarafından da paylaşıldı. “CM @PemaKhanduBJP ji tarafından paylaşılan Tawang, Arunaçal Pradeş’te bulunan çok sevimli küçük bir Red Panda. Güzel yollarımızı koruyalım” diye yazdı. Başka bir tweet’te, “Bu güzel ama yakalanması zor tür, Batı Bengal’in Sikkim, Arunaçal Pradeş, Darjeeling ve Kalimpong bölgelerinin dağlarında bulunuyor.”

Gönderi, paylaşıldığı günden bu yana 1,2 milyon görüntülenme ve 4 bin beğeni aldı.

“Güzel!! …onları ne pahasına olursa olsun korumalıyız” dedi bir kullanıcı.

“Gerçekten harika,” dedi bir kişi.

“Vay, bunu bilmiyordum. Bu küçük yaratıklar Hindistan’da da bulunur. Birini görmeyi umuyorum” diye ekledi bir kişi.

Başka bir kullanıcı, “Vay canına… güzel Haber… Kırmızı pandalar harika akrobatlar… Kızıl panda, IUCN Kırmızı Listesi’ne göre savunmasız bir tür kategorisi olmasına rağmen.”

Bir kişi “Bu çok güzel” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst