Amul'un “Chaicrosoft” doodle'ı Bill Gates'in çay satıcısıyla buluşmasını kutluyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Amul'un paylaştığı doodle'da Bill Gates ve Dolly Chaiwala yer alıyor.


Microsoft'un kurucu ortağı ve hayırsever Bill Gates, yakın zamanda Nagpur, Maharashtra'daki bir çay satıcısıyla etkileşiminin Habersunu yayınlayarak internette heyecan yarattı.

Şu anda Hindistan'da bulunan Bay Gates'in Dolly Chaiwala ile bir fincan çay içmek için ara vermesi internette ilgi uyandırdı.

Tanınmış süt ürünleri markası Amul, cazibeyi artırmak için bu olayı 'Chaicrosoft: Amul-Gatesway To Taste' başlıklı sevimli bir doodle ile kutladı.


Animasyonlu versiyonda Dolly Chaiwala'nın Bill Gates'e bir bardak çay ve Amul tereyağlı iki dilim ekmek ikram ettiği görülüyor.

Neşeli gönderi 11.000'den fazla beğeni aldı ve çok sayıda tepki aldı; birçok sosyal medya kullanıcısı sevimli doodle'a olan hayranlıklarını dile getirdi ve karşılaşmalarının herkesi memnun eden beklenmedik bir geçiş olduğunu belirtti.

Bill Gates'e çay servisi yaptığı viral Habernun ardından internette üne kavuşan Dolly Chaiwala, Haber sosyal medyada görünene kadar Microsoft'un kurucu ortağını başlangıçta tanımadığını itiraf etti.

Dolly Chaiwala kimdir?

Dolly Chaiwala, benzersiz çay yapma ve satma yöntemi sayesinde son 15-20 yılda internette büyük bir popülerlik kazandı. Instagram profiline göre Maharashtra'daki Nagpur'dan ünlü bir çay satıcısı. Resim ve Haber paylaşım platformunda 10.000'i aşkın hayran kitlesiyle dijital alanda dikkat çeken bir isim haline geldi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst