Ampute Ulusal Kadro, Dünya Şampiyonası öncesinde Erzurum’da kampa girdi

celikci

New member
Türkiye Ampute Ulusal Futbol Grubu, Türkiye’nin mesken sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası hazırlıkları için Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde kampa girdi. 17 Ağustos’tan itibaren teknik yönetici Osman Çakmak nezaretinde güç ve oksijen depolayan millileri; Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Birdal Öztürk, Spor Şube Müdürü Ahmet Çelebi, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Sorumlusu Muzaffer Bilazer, kaptan Mustafa Yumlu ve Yakutiye Gençlik Merkezi Gönüllüleri ziyaret etti. Teknik yönetici Çakmak’a çiçek veren gönüllüler, ulusal ekibe Dünya Şampiyonası’nda muvaffakiyet diledi.

Türkiye’nin konut sahipliği yapacağı Dünya Şampiyonası’na hazırlık için daha evvel 5 kamp yaptıklarını belirten Ampute Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Osman Çakmak, Erzurum’a güç ve oksijen depolamaya geldiklerini söylemiş oldu. Grubun fizikî devamlılığı açısından Erzurum kampının kıymetli olduğunu söz eden Çakmak, “Ağustos’un 17’sinde kampa girdik. Kamp alanı, hava ve ortam eksiksiz. Halkımızın ekibe dayanağı epeyce yeterli. Halkın bize bakışı, görüşü, niyeti hayli güzel. Bugün gençlerimiz dayanağa geldi. 24 ülke ekibinin katılacağı şampiyonada müzemizde eksik olan kupayı almak istiyoruz” halinde konuştu.

“9 Ekimde Türk milletini sokağa dökeceğiz”

Dünya Şampiyonası hazırlıkların planlı ve programlı yürüdüğünü anlatan Çakmak, şunları söylemiş oldu:

“Bize inanan, güvenen 85 milyon var. Bunun farkındayız. Rakiplerimizi küçümsemiyoruz lakin taraftar takviyesiyle, milletin duasıyla bunun yanında inançlıyız ancak bizim de çalışmamız lazım. Planlı, programlı, yanlışsız çalışıp kuvvetli bir Brezilya, Arjantin, Fransa, İspanya karşısında onlara misafirperverliğimizi gösterip alanda oynanırken topu onlara göstermeyerek sonuca gidip, kupayı almak istiyoruz. Her maçı final maçı olarak düşüneceğiz. Toplamda 7 maç yapacağız. Birinci maçımız 30 Eylül’de Fransa’yla. daha sonraki maç Liberya sonrasındasında Kocaeli’de Haiti’yle oynayacağız. Kümesi önder bitirip, elemede kim gelirse gelsin kadroya güveniyoruz, çalışmalara güveniyoruz. Daha evvel yaptığımız maçlardan aldığımız notlarla maç maç düşünüp 9 Ekim’de Türk Milletini, 85 milyonu sokağa dökmek boynumuzun borcudur.”

“Zirveye çıkabilirsin, değerli olan dorukta kalıcı olabilmektir”

Daha evvel Avrupa Şampiyonası’nda ekip kaptanı olarak nazaranv yaptığı, Dünya Şampiyonası’nda ise teknik yönetici olarak bakılırsav yapacağını hatırlatan Osman Çakmak, kaptanlığın hocalıktan daha kolay olduğunu söylemiş oldu. Çakmak, “Kaptanlık daha kolaydı. Hoca olunca hele de ay-yıldızlı ulusal gruba hoca olduktan daha sonra sorumluluk ve şuur epeyce farklı. 2014 yılında kadro kaptanı olarak bir cümle söylemiştim; ‘Zirveye çıkabilirsin, değerli olan dorukta kalıcı olmaktır. Tepede rüzgar sert eser’ Biz çıtayı epey yükselttik. Orada kalmak için biraz daha işimiz zor” sözlerini kullandı.

Ömer Güleryüz: Amacımız Dünya Kupası’nı kaldırmak

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Ulusal Ekibi’nin gol hükümdarı Ömer Güleryüz, Erzurum’da oksijen depoladıklarını ve kondisyonlarını artırdıklarını söylemiş oldu. 2 Avrupa Şampiyonluğunun yanı sıra Dünya 2 ve 3’üncülüğü aldıklarını söyleyen Güleryüz, “Hedefimiz Dünya Kupası’nı kaldırmak. O kupayı buradan göndermek istemiyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 11 numaralı formayı giyiyordum. 11 golle gol hükümdarı oldum. Bu sene de hocaya bir espri yaptım. Bu sene 15 numaralı formayı giyiyorum, tahminen 15 gol atarım. Nasip, kısmet. Ancak önceliğimiz kupa, yanında da ferdî mükafatlar gelirse epey daha düzgün olur” diye konuştu.