Alman turistler Google Haritalar'ı takip ettikten sonra Avustralya'nın vahşi doğasında kayboldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Alman turistler bir haftayı yürüyerek şehre döndü.


Raporlara göre, iki Alman turist, Philipp Maier ve Marcel Schoene, Google Haritalar'ın talimatlarını takip ettikten sonra Avustralya'nın vahşi doğasında kayboldular. 9Haber. Cairns'ten Bamaga'ya seyahat ettiler ve kendilerini halka kapalı bir milli parka götüren uzak bir toprak yola çıktılar.

Göre Haber Ajansı60 kilometrelik ıssız parkurda ilerleyen otomobili çamura saplandı. Cep telefonu hizmetinin olmaması ve malzemelerin sınırlı olması nedeniyle, güvenliğe ulaşmak için araçlarını bırakıp bir haftadan fazla bir süre yürüyüş yapmak zorunda kaldılar. Fırtınalar ve aşırı sıcaklıklar da dahil olmak üzere zorlu hava koşullarıyla karşı karşıya kaldılar ve hatta bu zorlu süreç sırasında timsahların istila ettiği bir nehirle bile karşılaştılar.

60 kilometre yol gittikten sonra araçlarının sıkışıp kalması nedeniyle zorluklarla karşılaştılar. Yürüyerek devam etmeye çalıştıklarında durumlarının ciddi olduğunu hemen anladılar.

Maier, “Kötü bir film gibi bir filmin içinde olduğumu hissediyorum ama mutlu sonla bitti” dedi.

“Barınak yapmaya çalıştık. Ancak bu pek işe yaramadı” dedi Maier.

“Böylece açık havada uyuduk. Bütün gün yağmur yağdı ama sorun olmadı.”

Coen kasabasına dönmeleri bir hafta sürdü. Sonunda yardım istemek için küçük topluluğa ulaşmayı başardılar.

Queensland Parks ve Yaban Hayatı korucusu Roger James, “Kuru bir vadiye götürüldüklerini fark ettiklerinde geri çekildiler ve yürüyerek dışarı çıkmaya karar vermeden önce mümkün olduğu kadar uzun süre araçta kaldılar” dedi.

Maier, geçtikleri son derede bir timsahın olduğundan bahsetmişti.

Bir Google temsilcisi, Alman turistlerin güvende olmasından dolayı şirketin rahatladığını ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Bu, Google Haritalar'ın kullanıcıları yanılttığı ilk sefer değil. Birkaç ay önce Kaliforniya'daki bir grup, uygulama tarafından otoyoldan çöle doğru yönlendirildi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst