Adam emekli olduktan sonra ailesinin hayatını yansıtıyor, internet tepkileri

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kullanıcı, emekliliğin kendi zorluklarıyla birlikte geldiğini öğrendi.

Birçoğumuz, dünyayı keşfetmek, aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmek, resim yapmak, bahçeyle uğraşmak, yemek yapmak, golf oynamak gibi hobiler yapmak ya da sadece ruhunuzu sallamak için hayattan zevk almak olsun, mükemmel emekliliğimizin nasıl olacağını hayal ederek yıllarımızı harcıyoruz. Ancak, biz işe dalmışken emekli ebeveynlerimizin nasıl tepki verdiğini görmezden gelme eğilimindeyiz. Bir kullanıcı, sosyal medyada hayatımızın bu aşamasında “gündelik” şeylerin nasıl büyük bir olay haline geldiğini paylaştı. Kullanıcı, emekliliğin kendi zorluklarıyla birlikte geldiğini öğrendi ve bu, birçok çevrimiçi kullanıcıda yankı uyandırdı.

Gabbar isimli kullanıcı, bir tweet’te ailesiyle birkaç gün geçirmek ve emeklilikten sonra hayatın nasıl olduğunu görmek için Lucknow’a gittiğini söyledi. “Ailemle hafta içi birkaç gün geçirmek için Lucknow’a döndüm. Emekli bir hayatın tam olarak ne olduğunu görmek için. Ziyaretlerin çoğu, ister bir kutlama, ister sağlıkla ilgili bir acil durum, ister bir evlilik veya yıl dönümü olsun, belirli durumlar içindir. “Sıradan olana dikkat etmiyorum ve onun yapay meşguliyetinde kendimi kaybediyorum” dedi.

Ailemle hafta içi birkaç gün geçirmek için Lucknow’a geri döndüm. Emekli bir hayatın tam olarak ne olduğunu görmek için.

Ziyaretlerin çoğu, festivaller, sağlıkla ilgili acil durumlar, düğünler veya yıldönümleri gibi belirli günlerde gerçekleştirilir. Her gün gözlemleyemeyeceğiniz ve tükettiğiniz olağanüstü olaylar…

— Gabbar (@GabbbarSingh) 25 Mayıs 2023
“Her gün katılmaya” geldiğini de sözlerine ekledi. “Eve bir olaysız izlemek için geldim. Yaşamak. Günlük yaşama katılmak için. Klima servisini yapan bir AC teknisyeninin nasıl günün en önemli olayı haline geldiği ve komşularla uzun uzadıya tartışıldığı. Hizmet fiyatı doğru muydu?” Sorun neydi?” dedi.

“Ah, elektrik kesintisi var. İnvertör pilleri artık eskimiştir. anne ağlar. Babam başını bir gazeteye gömdü. En büyük kasıtlı cehalet aygıtı. Bir düdüklü tencere düdüğü duyulur. Çok fazla sessizlik var. Başka bir düdük. Öğleden sonraları en zorudur. Hayat akşama geri döner” dedi.

Kullanıcı, babasını sık sık gece yarısı “telefonunda yatırımlarını ve birikimlerini kontrol ederken” yakaladığını söyledi. Sözlerini şöyle bitirdi: “Emeklilik zordur. Yavaş bir düşüş gibi.”

Gönderi, paylaşıldığı günden bu yana 5,7 milyonun üzerinde görüntülenme ve dört binin üzerinde beğeni aldı.

Bir kullanıcı, “Herkes bu aşamadan geçmek zorunda” dedi.

Bir kullanıcı, “Sessiz bir yaşam, ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir ev, istediklerini yapabilmeleri için yavaş hareket eden şeyler – tüm bunlar emekliler için oldukça mutlu bir yaşam sağlıyor” dedi.

Başka bir kullanıcı, “Emeklilik daha çok babalar için kullanılan bir kelime. Anneler sonsuza kadar çalışır. ‘İşlerinden’ emekli olduktan sonra bile.”

“Kabul ediyorum. Ancak, işinizin yanı sıra güçlü bir ilginiz varsa, o zaman emekli olmak daha iyi olabilir. Babam da aynı şekilde hissediyor. Kendini meşgul etmeye çalışsa bile, ama bu hiçbir şeye yol açmaz. Yukarıdaki tweetin çok güzel.” Bir kişi “Kitap okuyormuş gibi hissettim” dedi.

“Sosyal bir çevreniz veya hayatta bir amacınız yoksa emeklilik zordur. 74 yaşındaki babam, emekli olduktan sonra üniversite dersleri, atölye çalışmaları, son sınıf gezileri ve toplum desteği ile daha meşgul. Bir kullanıcı, “Vücudunuzu ve zihninizi aktif tutmalısınız” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın