Yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler, Dubai’de Ramazan İftarı hazırlayan ve sunan ünlüleri gösteriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Görüntüler, AI görüntü oluşturucu Midjourney kullanılarak oluşturuldu.

Yapay zekanın viral eğilimi sosyal medyayı ele geçirdi ve sanatçılar artık büyüleyici sonuçlar yaratmak için birden fazla yapay zeka aracı kullanıyor. Artık pek çok sanatçı, internetin hemen dikkatini çeken benzersiz ve hayal edilemez sonuçlar yaratmak için bu teknolojiyi kullanıyor. Bir AI meraklısı olan sanatçı Jyo John Mulloor, ünlüleri Ramazan ayında Dubai’nin Karama semtinde bir sokakta iftar veren şefler ve garsonlar olarak tasvir eden, AI tarafından oluşturulmuş yeni bir dizi çarpıcı görüntü yayınladı.

Gönderi, diğerleri arasında Cristiano Ronaldo, Papa Francis, Bruce Willis, Will Smith, Johhny Depp, Tom Cruise, David Beckham, Emma Watson ve Keanu Reeves gibi etkili ünlüleri içeriyor. Görüntüler, AI görüntü oluşturucu Midjourney kullanılarak oluşturuldu.

Çarpıcı görüntülere buradan göz atın:

“Dubai’nin Ramazan Yemekleri Sokağı’nda dolaşırken, ünlü görünümlü bir grup şef ve garsona rastladım. Ama görünüşlerinden daha fazlasını sunacakları vardı – onlar gönüllüydüler! Bu harika kişiler, kutsal Ramazan ayında daha az şanslı olanlara yemek pişirip ikram ettiler. Nezaketlerinden ilham alarak, yiyecekleri israf etmemek ve ihtiyacı olanlara yardım etmek mesajını yaymaya karar verdim. Ramazan ayını bir bağış zamanı yapalım ve ihtiyaç fazlası gıdalarımızı en çok ihtiyacı olanlara bağışlayalım. Bu özverili gönüllüleri desteklemek ve topluluğumuzda bir fark yaratmak için bana katılın.”

Fotoğraflarda önlüklü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo yemek hazırlarken Papa Francis yemeği yönetirken görülüyor. Benzer şekilde David Beckham, Emma Watson, Will Smith ve Keanu Reeves gibi diğer ünlüler de önlüklerinde baharat doğrayıp yemek hazırlarken, Tom Cruise ve Bruce Willis ise yiyecek bir şeyler arıyor gibi görünüyor.

Hiper gerçekçi görüntüler, sanatçının hayal gücünü övmekten kendini alamayan kullanıcıları büyüledi. Bir kullanıcı, “Yüzünün ciddiyeti bunları çok gerçekçi kılıyor!! Bir başkası, “Keanu’nun resmi gerçek” yorumunu yaptı, üçüncüsü, “David Beckham profesyonel bir şefe benziyor” dedi.

Yakın zamanda başka bir sanatçı, dünyanın en zengin insanlarını fakir olarak tasvir etmek için Midjourney’i kullandı. Sanatçı Gokul Pillai, Instagram’da gecekondu mahallelerinde yaşasalardı milyarderlerin nasıl görüneceğini gösteren yedi fotoğraf paylaştı. Gönderide Donald Trump, Bill Gates, Mukesh Ambani, Mark Zuckerberg, Warren Buffett, Jeff Bezos ve Elon Musk yer aldı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın