Volkan Demirel: “Kura çekiminde bulunmak benim için memnunluk ve gurur verici”

celikci

New member
UEFA Konferans Avrupa Ligi’nde kümeler, Haliç Kongre Merkezi’nde çekilen kuralarla aşikâr oldu. Kura çekiminde Türkiye’den Medipol Başakşehir ve Sivasspor yer aldı. Kura çekimini Teknik Yönetici Volkan Demirel ve 2023 UEFA Avrupa Konferans Ligi final elçisi Vladimir Smicer gerçekleştirdi. Merasim daha sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, “Tüm kadrolara muvaffakiyetler diliyoruz. Kupanın öyküsü burada başladı. İnşallah istiyorum ve düşünüyorum ki kupayı ya Başakşehir ya da Sivasspor ülkemize getirsin. Kıssa burada başladığı için hoş bir son olur. Kura çekiminde bulunmak benim için de ayrıyeten memnunluk ve gurur verici. Hiç kolay gözüken bir şey değil. Nitekim heyecanlandım. hayatımda ne kadar epey heyecanlandığın vakit deseler, bir tanesi de bunları sayacağım. Sahne bilmediğim bir şey, benim için hoş bir deneyim oldu. Bundan daha sonra daha güzel kuralar çekebilirim diye düşünüyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi kurasını pahalandıran Demirel, “UEFA Avrupa Ligi güç bir lig. Gruplar belirli bir düzeyde. Jorge Jesus, Dinamo Kiev’i istemişti. Onun istediği bir kura oldu. Umarım istediğini bu sefer de sonuç olarak alırız. İnşallah hem Fenerbahçe hem Trabzonspor yollarına devam ederler” formunda konuştu.

Volkan Demirel son olarak birinci çektiği kuranın Başakşehir olmasının sorulması üzerine ise, “Hem İstanbul’da olması hem Başakşehir’i çekmemiz, inşallah bir hayır vardır diye düşünüyorum. Birinci kura Başakşehir oldu. Umuyorum ve diliyorum inşallah kupayı buraya getirirler” tabirlerini kullandı.

İHA