Video, ABD’li bir biyoloğun neredeyse yıldırım çarpmasına neden olduğu korkunç anı gösteriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bay Galante, kendisinin ve ekibinin çetin sınavda ciddi şekilde yaralanmadığını söyledi.

Bir yaban hayatı uzmanı ve biyoloğun Florida’nın Everglades şehrinde Haber kaydederken neredeyse yıldırım çarpması anı, bir Haberya yansıdı. Olay, geçen hafta 35 yaşındaki Forrest Galante’nin Güney Florida’daki YouTube kanalı için bir tanıtım Habersu çekerken meydana geldi. Fox Haber bildirdi.

“Harika çekimler yapıyoruz. Güzel gün. Su temiz. Her şey harika gidiyor. Günün sonuna doğru yapmamız gereken son şey kalıyor ve yağmur yağmaya başlıyor… “Florida. Burada yağmur yağıyor. Her zaman şimşek ve gök gürültüsü var,” dedi Haberda Everglades’te uyluk yüksekliğindeki suda dururken.

Sadece birkaç saniye sonra hemen yanına yıldırım düşerek eğilip sudan dışarı çıkmasına neden oldu. Şunu söylediği duyuluyor: “Vuruldum.” Bunu hissettim. Evet vuruldum. Bu acıttı.”

Videoyu buradan izleyin:

Yıldırım çarpmasına ne kadar yakındınız?

Çılgınca. Discovery Plus ve Animal Planet’in sunucusu, @ForrestGalanteKayıt sırasında kendisine yıldırım çarptı.

Videoda onu dev bir cıvata gibi bir GPS cihazına sahip olmanın öneminden bahsederken görebilirsiniz… pic.twitter.com/lseyEzgNUZ

— Ed Krassenstein (@EdKrassen) 2 Ekim 2023
Olaydan sonra kameraya bakarken ışığı göremediğini ancak ani çarpmadan kısa süre sonra felç olduğunu hatırladığını söyledi.

“Birdenbire çılgın bir gök gürültüsü ve devasa bir şimşek çaktı. Ve kameraya baktığım için hiçbir şey göremiyorum. Ama bacaklarıma ve kalçama kramp girdiğini hissediyorum. Kelimenin tam anlamıyla felç oldum. “Kıyıya tırmanıp sudan çıkmaya çalışmadan önce bir anlığına, bir saniye kadar önce” dedi.

“Bu süper iletken su sayesinde, [the lightning] bacaklarımın arasından göğsüme, kalbime ve hatta ağzıma doğru fırladı. “Her şey oldukça çılgınca” diye ekledi.

Bay Galante, kendisinin ve ekibinin çetin sınavda ciddi şekilde yaralanmadığını söyledi. Ancak, acı hissettiğini ve artık ağzında kalıcı bir Mental tadı bulunduğunu iddia etti.

“Dar görüşlü bir deneyimin beni üzmesine izin verecek biri değilim ama buna göre bakarsanız her şey oldukça çılgınca. Yıldırım düşmesine ne kadar yaklaştığımızı düşünürsek bu çılgınlık. Tepki çılgınca.” “Bacaklarımda ve kalçamda ağrı var ve ağzımda metalik bir tat var” diye devam etti.

Tıbbi müdahaleye başvurmadılar ve yaşadıkları semptomlar yavaş yavaş azaldı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın