Tuhaf ofis kuralı viral oluyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Şirket, çalışanlarının sadece vegan yiyecekler yemesini istiyor.

Bir iş arayan, bir işverenin başvurandan istediği tüm gereksinimleri karşılamaya çalışır. Bunlar genellikle başvuru sahibinin becerileri ve diğer resmi gereklilikleri ve kimlik bilgileridir. Ancak bir şirketten gelen tuhaf bir talep sosyal medyada gündem oldu.

Şirket, çalışanından ofis alanında yalnızca vegan yemek yiyeceğini onaylamasını istedi.

E-postanın bir bölümünü internette paylaşan başvuru sahibi, “Bir iş başvurusunda bulundum ve bunu e-posta yoluyla aldım. Bunu bana zorlayabilirler mi yoksa bu temelde beni işe almazlar mı?

Cevap şuydu: “Başvurunuz için teşekkür ederiz. Seçim yapmamıza yardımcı olmak için lütfen aşağıdaki soruyu yanıtlayın:

“İşyerlerimiz kesinlikle vegan. İş dışında vegan olmak zorunda değilsiniz, ancak vegan bir öğle yemeği getirmeniz ve yerinde veya dışarıda yiyebileceğiniz bitki bazlı süt almanız gerekir. Bu konuda sorun olmadığını onaylayabilir misin?” Bu?”

Bir iş başvurusunda bulundum ve bunu e-posta yoluyla aldım. Bunu bana gerçekten zorlayabilirler mi yoksa bu temelde işe almayabilirler mi?
u/Reezeyyy tarafından biraz çileden çıkarıcı
Başvuranın Reddit’teki paylaşımı sosyal medya kullanıcılarından geniş bir yanıt aldı ve çoğu şirketin olağandışı talebini eleştirdi.

“Çalışanlar için tamamen aynı kuralların uygulandığı bir vegan market var burada. Öğle yemeğinizden çapraz kontaminasyon riskini almak istemezsiniz” yorumunu yaptı bir kullanıcı.

“Bir keresinde aynı şeyi yapan bir restorana başvurdum. Dışarıda bir yerde veya evde vegan olmayan yiyecekler yiyebileceğimi söyledi, ancak yerel olarak yasaktı” diye yazdı başka bir kullanıcı.

Sosyal medya kullanıcılarından biri yorum kısmına bu iş başvurusunun bir köpek kurtarma merkezi için olduğunu yazmış.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın