Tiger'ın Sunderbans'ta nehri geçmek için yaptığı görkemli atılımın Habersu interneti şaşkına çeviriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Klipte Sundarban Milli Parkı'ndaki nehre doğru koşan bir kaplan görülüyor.

Kaplanlar nadir bulunan, bulunması zor hayvanlardır, bu nedenle bir kaplanı doğal ortamında görmenin heyecanı benzersizdir. Vahşi doğada bir kaplanı görmek her zaman büyüleyici ve benzersiz bir deneyimdir, ancak büyük kedinin havaya sıçramasını izlemek daha da olağanüstü bir deneyimdir. Şimdi de bir kaplanın dere boyunca dev bir adım atmasını gösteren çarpıcı Haber internette kalpleri kazanıyor. Dikkat çekici Haber, Hindistan Demiryolu Hesapları Servisi (IRAS) memuru Ananth Rupanagudi tarafından X'te (eski adıyla Twitter) paylaşıldı.

Klip, Batı Bengal'deki Sundarban Ulusal Parkı'nda bir kaplanın nehre doğru koşmasıyla başlıyor. Saniyeler sonra dev bir sıçrama yapar ve nehrin diğer tarafına iner. Bay Rupanagudi Haberyu mikroblog sitesinde paylaştı ve şöyle yazdı: “Sunderbans'ta – 20 metreden fazla ayakta atlama – hayatta bir kez yaşanacak bir atış! Bunun viral hale geldiğini biliyorum ama buna doyamıyorsunuz!

Aşağıdaki Haberyu izleyin:

Sunderbans'da 20 metreden fazla ayakta atlama – hayatta bir kez yapılabilecek bir atış! Bunun viral hale geldiğini biliyorum ama buna doyamıyorsunuz! #Kaplan#Sunderban'larpic.twitter.com/CHjuAg3KHx

— Ananth Rupanagudi (@Ananth_IRAS) 24 Mart 2024
Klip ilk olarak yaban hayatı fotoğrafçısı Harshal Malvankar tarafından Instagram'da paylaşıldı. Toplamda 6 milyondan fazla görüntüleme aldı ve sosyal medya kullanıcılarından çok sayıda tepki aldı.

Yanıt olarak bir kullanıcı şunları yazdı: “Kaplanlar kendi işleriyle ilgilenirler ve genellikle yalnız avcılardır. Bu nedenle ormanın kralı değiller. Ama onlar kedi krallığının en güçlüleri ve en yeteneklileri. Şuna bakabilirsin. Bu arada, muhteşem bir atış.” “.

Bir başkası, “Çeviklik ve esnekliğin en iyi hali” yorumunu yaptı. Üçüncüsü, “Vay canına, hiç böyle bir şey görmemiştim, olağanüstü” yorumunu yaptı. Bir başkası, “Yerçekimi aktif olarak işini yaparken, 150-200 kg'ın üzerindeki bir hayvanı bu kadar uzağa itmek için bu bacaklarda gereken kuvveti hayal edin” diye yazdı.

Viral Video | Guwahati'nin 'Dijital Dilencisi' PhonePe QR kodunu kullanarak sadaka istiyor

“Ne kadar nefes kesici bir atış! Sunderban'lar gerçekten eşsiz bir mücevherdir. Bir kullanıcı, bu olağanüstü deneyimin her anının tadını çıkarın” diye paylaştı. “Muhteşem kedi!! Ve bu beceriler B'luru Majestic'te de faydalıdır,” diye yanıtladı başka bir kullanıcı.

Bu arada geçen ay sosyal medyada bir kaplanın başka bir Habersu viral oldu. Yaban hayatı fotoğrafçısı Deep Kathikar tarafından çekilen klipte, Maharashtra'daki Tadoba Ulusal Parkı'ndaki bir su birikintisinden plastik şişe alan bir kaplan görülüyordu. Bay Kathikar'a göre resimdeki kaplan, Ramdegi Tepeleri'ndeki kaplan Bhanuskhindi'nin yavrusu ve görüntüler Aralık 2023'te çekildi. Video netizenlerin kalbinin kırılmasına ve endişelenmesine neden olurken, bazıları durumu “endişe verici” olarak nitelendirdi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın