Thane tren istasyonundaki uzun kuyruğun Habersu ‘Mumbai’nin Ruhu’ tartışmasına yol açtı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu Haber yorumlar bölümünde tartışma yarattı.

Hindistan’da sıklıkla “Rüyaların Şehri” olarak anılan Mumbai, dinamik enerjisiyle tanınıyor. Sıkışıklığa rağmen şehir her kesimden insanı ağırlıyor. Canlı kültürü, en zor durumlar karşısında bile sarsılmaz dayanıklılığını övüyor.

Ancak bazen kamusal alanlarda aşırı kalabalıklaşma endişesi olabiliyor ve bu da Mumbai’de günlük yaşamı çok daha zorlaştırabiliyor. Nüfus yoğunluğunun yüksek olması çoğu zaman insanların temel ihtiyaçlara erişimde zorluk yaşadığı anlamına geliyor.

Sosyal medya platformu Reddit’te yakın zamanda paylaşılan bir Haber, Thane tren istasyonunda büyük bir kuyruğun sabırla beklediği buna benzer bir senaryoyu gösteriyordu.

Videoyu buradan izleyin:

1. GÜN: Thane İstasyonu (Mumbai Sprite bulaşıcıdır)
byu/HideousHatter inthane
İnsanların karşılaştığı zorlukları vurgulayan bu Haber, bu günlük mücadeleleri “Mumbai ruhu” olarak tanımlamanın yanlış olduğunu savunan sosyal medya kullanıcıları arasında öfkeye yol açtı.

Bu viral Habernun yorumlar bölümünde, sosyal medya kullanıcıları, ideal olarak bu tür tesislerin hazır bulunması gereken Mumbai gibi bir metropolde insanların temel ulaşım hizmetleri için uzun kuyruklara katlanmasını talihsiz ve rahatsız edici bulan bir dizi yorum bıraktı.

“Ben de yoldan geçen ve ortak araba bekleyenlerden biri olmam gerekiyordu, ancak bu devasa kuyruk göz önüne alındığında çekçeke binmek bile bir saat daha alırdı. Bundan kaçınmak için Thane istasyonundan Vartak Nagar’a kadar yürüdüm çünkü çok sinir bozucuydu,” bir kullanıcı yorumunu yaptı.

Başkalarının eleştirel yorumlarının aksine, başka bir kullanıcı dikkat çeken bir yorum yazdı.

“Fakat uygar vatandaşlar gibi sıraya girmenin de mutlaka bir ruhu vardır. Bunun başka hiçbir Hint şehrinde böyle olduğunu sanmıyorum. Verimsizlik farklı bir sorundur” diye yazdı kullanıcı.

Ancak bu Haber, bisiklet taksilerinden araba mafyasının etkisine kadar bu kadar uzun kuyruklara katkıda bulunabilecek ilgili tüm konuları kapsayan bir tartışmayı ateşledi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın