Şirket, kullanıcıların Swiggy’nin siparişlerde ek bir ücret talep ettiğini iddia ettiğini açıkladı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Swiggy, bunun düzeltilen teknik bir aksaklık olduğunu söyledi.

Son birkaç gün içinde birçok kullanıcı sipariş değerini aldı. Swiggy şimdi bu konuda bir açıklama yaparak bunun teknik bir hata olduğunu ve müşterilerden sipariş sırasında yalnızca gerçek tutarın tahsil edildiğini belirtti.

Bir kullanıcı, @kingslyj, iletişime geçti Gönderisinde şöyle dedi: “Biraz araştırma yaptım ve @Swiggy’nin bir keresinde paisadan tam tutarı düşürdüğünü ancak o zamandan beri salam kesmeye başladığını gördüm.” Takip eden bir tweet’te sipariş değerinin ekran görüntüsünü paylaştı ve platform tarafından alınan diğer ücretler. “Ve Swiggy sadece sipariş başına fazladan birkaç paisa çalmıyor. Örneğin 626,57+35,24+2,00+28,00-52,99+33,09 = 671,91 @Swiggy, toplam rupiye yuvarlamak için 9 paisa eklemek yerine ek 3,09 rupi ücretlendiriyor. Bunun kesinlikle hiçbir haklı gerekçesi yoktur” diye konuştu.

Ve sipariş başına fazladan birkaç paisa çalan Swiggy değil.

Örneğin
626,57+35,24+2,00+28,00-52,99+33,09 = 671,91

Rupinin tamamına yuvarlamak için 9 paisa eklemek yerine, @Swiggy Bunun yerine ilave 3,09 rupi tahsil edilecektir.

Bunun kesinlikle hiçbir gerekçesi yoktur. pic.twitter.com/JSgEq7yWUT

— ؜ (@kingslyj) 21 Eylül 2023
“Swiggy ölçeğinde, sipariş başına 10 paisa bile yılda milyarlarca rupi anlamına gelir. Ve bu tutar vergilerden **SONRA** aktarılır. Peki, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey sağlamadan çaldıkları milyonlarca ek gelirin hesabını nasıl veriyorlar? Müşterilere hizmet etmek, hatta onları bilgilendirmek mi?” diye belirtti.

Capital Mind’ın kurucusu ve CEO’su Deepak Shenoy da platformda benzer bir deneyim paylaştı. “Tanrı aşkına. Bu gerçek bir dolandırıcılık ve @Swiggy’nin bunu benim için yaptığını bile öğrendim! İşte son siparişim ve toplamı 255,60. Ama 259 mu alıyorlar? Bu kokuyor. Rastgele bir hata olamaz, fazladan 3 rupi eklemek kasıtlı gibi görünüyor. Naber?”

Kutsal moly. Bu gerçek bir sahtekarlık ve ben de bunu keşfettim @Swiggy bunu benim için bile yapıyor! İşte son siparişim ve toplamı 255,60. Ama 259 mu alıyorlar?

Bu kokuyor. Rastgele bir hata olamaz, rs eklemek kasıtlı gibi görünüyor. 3 ek. Naber? https://t.co/kfm9kGaxXOpic.twitter.com/8mTyCZEmom

— Deepak Shenoy (@deepakshenoy) 21 Eylül 2023
Başka bir tweet’te Bay Shenoy şunları söyledi: “Bunun sadece bir görüntüleme hatası olabileceği ortaya çıktı. Her siparişte 3 TL ek indirim uygulanır. 5 Rs’lik platform ücreti 2 Rs’ye düşürülecek. Ancak faturada platform ücreti rupi olarak gösteriliyor: Sadece 2 rupi, yani eksik RS. 3.” Birçok kullanıcı gibi kendisinin de uygulama üzerinden sipariş verdiğinde ne kadar indirim aldığını takip edememesi nedeniyle “kafasının karıştığını” sözlerine ekledi. “Faturayı gördüm ve her şeyi ekledim. Kötü niyetli değil, dolayısıyla bir dolandırıcılık da değil” dedi.

Birçok kişi deneyimlerini paylaşarak toplam fatura değerinde büyük bir tutarsızlık bulduğunu söyledi.

Swiggy, Bay Shenoy’un gönderisine yanıt verdi ve bunun ekiplerin düzelttiği teknik bir aksaklık olduğunu belirtti. “Bazı kullanıcılar sipariş geçmişi sayfalarında yanlış indirim tutarlarını fark edebilir. Ancak kullanıcılar aslında ödeme sırasında öngörülen indirim tutarını ödediler. Müşteriler doğru tutarı ödedi. Sipariş geçmişi ile ödenen gerçek değer arasındaki bu tutarsızlığın nedeni: Ekiplerimizin çözdüğü teknik hata. Şimdi en sevdiğiniz yemeği sipariş etmeye dönelim!” dedin.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın