Şilili trapez sanatçısı platform çöktükten sonra 29 metre düştü, daha sonra kovuldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Sanatçı dizinden yaralandı ve kafasında üç kesik oluştu.

Kameralara yansıyan şok edici olayda, bir sirk sanatçısı performansı sırasında platformdan 29 metre yükseklikten yere düştü. Gazetede yer alan bir habere göre Şilili trapez sanatçısı Jorge Alarcon ciddi şekilde yaralandı ve yaklaşık sekiz gün hastanede kaldı. Günlük Ekspres ABD. Olay, bu yılın Ağustos ayında, Bay Alarcon’un diğer üç sanatçının durduğu platforma inmeye çalışması sırasında meydana geldi.

Şili trapezius’u Çin çemberindeki çökmüş bir platformun üzerinde duruyor.
Jorge “Iwi” Alarcón, akrobatik bir egzersiz sırasında platformun kenarındaki bir banttan ciddi şekilde yaralandı. pic.twitter.com/Ui5PX2565U

– tabascoaldia (@tabascoaldiamx) 4 Ekim 2023
Videoda görüldüğü gibi sanatçılardan biri ipi tutmayı başardı. Ancak diğer iki oyuncu filelere düşerken, Şilili oyuncu ise yere düştü. Bunun sonucunda dizinde yaralanma ve kafasında üç kesik oluştu. Bay Alarcon, yaralarından dolayı hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. “Hastanede sekiz gün kaldıktan sonra Çinli doktorlar beni üç haftalık bir mola için evime gönderdiler. Ne yapmam gerektiğini sordum ama şişliklerin inmesi için dinlenmemi söylediler. İkinci haftanın sonunda sol dizim tamamen inmişti, mutluydum, hiçbir ağrım yoktu ve çok daha iyi yürüyebiliyordum. Meksika merkezli bir rapora göre sanatçı şunları söyledi: Aristegui Bildirimleri.

Ancak yaralanmadan yaklaşık üç hafta sonra sirk sahibi Bay Alarcon’un durumunu sorduğunda arka çapraz bağda ciddi hasar olduğu keşfedildi. “Çin’de doktorlar bana üç aylık dinlenmeyle iyileşeceğimi söylediler ama iyileşmemi takip edecek hiçbir tedavi vermediler, hiçbir şey” diye ekledi.

İyileşmeye giden uzun yolun farkına varan sirk yönetimi, sanatçıyı iki haftalık çalışma karşılığında yalnızca tek bir ödemeyle memleketi Şili’ye göndermeye karar verdi. Sirkteki meslektaşları da uçak biletini finanse etmek için yardıma koştu ve para topladı. İndiğinde Şili’deki doktorlar Bay Alarcon’a, yırtılan bağın da ameliyat gerektireceğini söylediler.

Göre Günlük Ekspres ABDJorge Alarcon yetenekli bir trapez sanatçısıdır ve Çin’in Shilin kentindeki ünlü Happy Circus’a katılmak üzere Talca, Şili’den taşınmaya karar vermiştir.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın