Otizmli ulusal yüzücü Sezgin’den ‘Avrupa’ muvaffakiyet

celikci

New member
Otizmli ulusal yüzücümüz Hikmet Cem Sezgin, Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda 800 metre hür kişisel yarış Avrupa üçüncülüğü ve 4×100 bayrak yarışında Avrupa ikinciliği olmak üzere yüzme alanındaki madalyalarına yenilerini ekledi.

İSTANBUL (İGFA) – Tohum Otizm Vakfı Eğitim Kurumları öğrencilerinden Hikmet Cem Sezgin, erken teşhis ve eğitimin, otizmli bir bireyin ömründe nasıl fark yaratabileceğinin en hoş örneklerinden biri olarak isminden muvaffakiyetleri ile kelam ettirmeye devam ediyor.

Sporcu kimliği ile muvaffakiyetten muvaffakiyete koşan Hikmet Cem, Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda 800 metre özgür ferdi yarış Avrupa üçüncülüğü ve 4×100 bayrak yarışında Avrupa ikinciliği olmak üzere yüzme alanındaki madalyalarına yenilerini ekledi.

Polonya Krakow’da gerçekleşen Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda Hikmet Cem ve onun üzere bir epeyce çocuk ve gencin muvaffakiyet haberlerini gurur ve memnunlukla takip ettiklerini belirten Hikmet Cem Sezgin’in annesi, Tohum Otizm Vakfı Kurucu Lider Yardımcısı Aylin Sezgin, “Otizmle 24 yıl evvel oğlum Hikmet Cem’in dünyaya gelmesiyle tanışmış, yaşadığım zorluklar daha sonrasında onun üzere olan bir epey otizmli çocuğa umut olmak, otizmli çocuklarımızın derecesi ne olursa olsun eğitimle ilerleyebileceklerine birlikte şahit olmak için model okul kurmaya karar vermiştik. Bugün bir hayli öğrencimizin, mezunumuzun muvaffakiyet haberleri ile gururlandığımız günler yaşıyoruz. Bu başarıda emeği olan Tohum Otizm Vakfı Okulu pahalı öğretmenlerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda Özel Atletler Para Yüzme Ulusal Ekibi’nin herkesi gururlandırdığını söyleyen Sezgin, “Yüzme Ulusal Takımı’nda ülkemizi temsil eden oğlum Hikmet Cem, Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda büyük bir muvaffakiyete imza atarak madalyalarla döndü ve bizlere büyük memnunluk yaşattı. Bilhassa Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonunu, antrenörlerimizi, aileleri kutluyor; bugüne kadar oğlumu destekleyen onu antrene eden değerli hocamız Cevahir Gürler’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.