Okçulukta Minikler Salon Türkiye Şampiyonası final yaptı

celikci

New member
Gaziantep’te Türkiye Klasik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafınca düzenlenen Minikler Salon Türkiye Şampiyonası final yaptı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye’nin 29 vilayetinden 420 atlet katıldı. Karşılaşmalarda 8-9 yaş erkek kategorisinde Ali Altun, 8-10 yaş kız kategorisinde Esma Işık Gülşen, 10-11 yaş erkeklerde Ramazan Aydoğdular, 10-11 yaş kızlarda Hacer Güç, 12-13 yaş erkeklerde Eymen Doğaner,12-13 yaş kızlarda ise Ece Serra Peker birinci oldu.

Minikler 12-13 yaş erkekler kadro kategorisinde birinci sırayı Kahramanmaraş Okyay Gençlik ve Spor Kulübü alırken, minikler 12-13 yaş kızlar ekiplerde ise Konya Meram Belediyesi Spor Kulübü Derneği birinciliğe ismini yazdırdı. Karşılaşmalarda birincilere 2 bin 500, ikincilere 2 bin, üçüncülere ise 1500 TL para mükafatları verildi. Karşılaşmalarda derece elde eden sportmenler madalya ve kupalarını Gaziantep Valisi Davut Gül ile TGTOF Lideri Cengiz Toksöz’ün elinden aldılar.

“OKÇULUK YARIŞLARI İLE HEM SPOR YAPIYORUZ HEM KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITIYORUZ”

Türkiye Klâsik Türk Okçuluk Federasyon Lideri Cengiz Toksöz, Gaziantep’te gerçekleştirilen karşılaşma ile 2022 yılı yarışlarının sonlandırıldığını söylemiş oldu.

29 vilayetten 420 atletin iştiraki ile gerçekleştirilen karşılaşmaların Türk Okçuluk kültürü ismine kıymetli kazanımlar sağladığını belirten Toksöz, “Türkiye Klâsik Okçuluk Federasyonu olarak 2022 yılının son karşılaşmasını gerçekleştirdik. Minikler salon Türkiye Şampiyonası 29 vilayetten 420 atletin iştiraki ile gerçekleşti. Karşılaşmalarımız şölen havasında gerçekleşti. Türk okçuluğunun gelişimi ismine da geldiğimiz bu noktada fazlaca âlâ bir yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Burada yalnızca yay gerip ok atmıyoruz tarihimizi ve kültürümüzü de yansıtmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİM DÜNYA BİRİNCİSİ OLMAK”

Minikler Salon Türkiye Şampiyonası 10-11 yaş kategorisinde Türkiye birincisi olan Muhammet Samet Yaman, gayesinin dünya şampiyonasında birincilik olduğunu söyleyerek, “Benim evvelden de bir daha Türkiye birinciliklerim vardı. Gaziantep’te de katıldığım Minikler Salon Türkiye Şampiyonasında Türkiye birincisi oldum. Bir buçuk yıldır bu spor kolunda emek harcıyorum. İzmir’de Türkiye üçüncülüğü elde etmiştim. daha sonra Konya’da rekor kırdım ve Türkiye birincisi oldum. Bugün de Gaziantep’te Türkiye birincisi oldum ve en büyük maksadım dünya şampiyonasında birincilik elde etmek” sözlerinde bulundu.