Öğretmen, 20 yıl sonra öğrencisinden aldığı içten mesajı paylaştı, internet tepki gösterdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
“Ne mesajı! Büyülü, ”diye yorumladı bir kişi.

Bir öğretmen, öğrencilerin yaşamları üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Öğrencilere kendilerinin daha iyi bir versiyonu olmaları için ilham veriyorlar. Yaşımız kaç olursa olsun aklımıza hep bize umut veren öğretmenlerimiz gelir. Böyle bir vaka, Twitter’da bir İngiliz öğretmen tarafından paylaşıldı ve internet bunu aşamadı.

Cambrai İlkokulu İdari Müdürü Mark Dent, birkaç yıl sonra kendisiyle temasa geçen eski öğrencilerinden biriyle kısa süre önce yaptığı bir konuşmayı paylaşmak için mikroblog sitesini kullandı. Eski öğrenci, 20 yıl önce kendisine söylediği bir şey için öğretmene minnettarlığını ifade etmek istedi.

GSK’da “Yaklaşık 20 yıl önce bir veli akşamında bana bilimde bir şeyler yapmamı söylediniz çünkü bunu açıkça seviyorum” yazan bir mesajın ekran görüntüsünü paylaştı. Hakkında tuhaf düşüncelere sahip olduğum ilk kişi olduğun için bunu öğrenen ilk kişi sensin. Bu, tüm bu yıllar boyunca bende kaldı ve sadece teşekkür etmek istiyorum, haklıydın. İyi günler dostum.”

Bugün eski bir öğrenci tarafından takip edildim ve bu mesajı aldım. Bunu okurken gurur ve duyguyla doldum. O yüzden yapıyoruz sevgili hocalarım.
😭
😊
🙏🏽
pic.twitter.com/EVnBMxJVfS

— Mark Dent (@Mr_M_Dent) 6 Haziran 2023
“Bugün eski bir öğrenci tarafından takip edildim ve bu mesajı aldım. Bunu okurken gurur ve duyguyla doldum. Bunu bu yüzden yapıyoruz, sevgili öğretmen arkadaşlarım,” diye ekledi Bay Dent.

Gönderi paylaşıldığından beri 8,9 milyondan fazla görüntülenme ve 21.000 beğeni topladı.

Bir kullanıcı, “Bu harika. Sık sık İngilizce öğretmenimi ve bana yardım ettiği şeyleri düşünüyorum, hiçbir fikri yok. İzlendiğine çok sevindim!” dedi.

“Öğretmenler kahramanlardır. Toplum onlara daha çok değer vermeli” dedi başka bir kullanıcı.

Başka bir kullanıcı ekledi: “Hayatımda kayda değer bir şey yapmadım ama sekizinci sınıftayken sınıf öğretmenim Bay Meakin’i her zaman hatırlayacağım. Bana güvenen, beni gerçekten cesaretlendiren ve tüm okul sporlarına katılmamı sağlayan ilk öğretmen oydu. Avustralya’ya göç etti. Keşke ona teşekkür etmek için onu bulabilseydim.”

“Ne mesajı! Büyülü, ”diye yorumladı biri.

Bir kullanıcı, “Öğretmenliğin dünyadaki en iyi iş olmasının birçok nedeninden biri de bu!” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın