Mumbai polisi, zafer yürüyüşü sırasında baygın kadını kurtaran polis memurunu övdü

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Videoda Bay Pinjari, kadını kahramanca omuzlarında taşıyor.

Mumbai'deki Marine Drive'da büyük bir taraftar akını, Hint takımının geçen hafta T20 Dünya Kupası'ndaki tarihi zaferini kutladı. Oyuncular, Wankhede'deki büyük zafer töreni öncesinde üstü açık bir otobüste kısa bir zafer yürüyüşü düzenlerken, ünlü deniz kıyısı taraftarlarla doluydu. Ancak büyük kalabalık izdihama neden oldu ve çok sayıda kişi yaralandı. Bu kitlesel paniğin ortasında bir kadın da baygınlık geçirdi. Ancak polis memuru hızla yardımına koştu ve onu kalabalığın içinden güvenli bir yere taşıdı. Pazartesi günü Mumbai Polisi Salim Pinjari'yi aradı ve zamanında müdahalesi kadının hayatını kurtardı.

“PC Saeed Salim Pinjari, #VictoryParade geçit törenindeki gerçek 'Maçın Adamı'mızdır. Mumbai Polisi Instagram'da, Bay Pinjari'nin kadını kahramanca omuzlarında taşıdığı bir Haberyu paylaşarak, bir deniz dolusu insana baktığını ve bilincini kaybeden bir kadına yardım ettiğini ilk elden anlattı” diye yazdı.

Videoyu buradan izleyin:

Videoda Bay Pinjari olayı detaylandırarak şunları söyledi: “Bandobast sırasında meslektaşım ve ben bilincini kaybeden bir kadın gördük. Ona koştuk. Onu alıp özgürce nefes alabileceği bir yere getirdik. Ona su ve çikolata ikram ettik. Bilinci yerine gelene kadar yanında kaldık. Onu yakındaki ambulansa götürdük. Bu, Tanrı'nın bir lütfuydu ve eğitimimizin sonucuydu. Tanrı bana o gün görevimi yapma gücü verdi. Mumbai Polisinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Videoya tepki gösteren bir kullanıcı şöyle yazdı: “Hindistan'da kimse Mumbai polisine ayak uyduramaz, fikrimi değiştiremezsiniz.” Bir başka kullanıcı ise şöyle yorumladı: “Sonunda bu Haber ortaya çıktı. Yönetici harika bir iş çıkardı ve kızı kurtarırken çekilen bu Haberyu buldu. Umarım Sirjee de bunun için ödüllendirilir.”

Üçüncüsü şunu ekledi: “Mumbai Polisimize şapka çıkartıyoruz.”

29 Haziran'da Hindistan ikinci T20 Dünya Kupası şampiyonluğunu elde ederek 13 yıllık kuraklığa son verdi. Hindistan ayrıca T20 Dünya Kupası şampiyonluğunu namağlup kazanan ilk takım oldu.

Daha fazla güncel haber için buraya tıklayın