Mamaearth'ten Ghazal Alagh birini işe almadan önce kendine şu soruyu soruyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gönderi tweetlendiğinden bu yana X'te 10.000'den fazla kez görüntülendi.

Mamaearth'in kurucu ortağı Ghazal Alagh, X'teki takipçileriyle sık sık ipuçları paylaşıyor. Girişimcilerin işe alım oyunlarında nasıl zirveye ulaşabileceklerini paylaşmak için yakın zamanda mikroblog sitesini ziyaret etti. 15 Nisan'da Bayan Alagh, meslektaşlarıyla yaptığı toplantı sırasında fotoğraf çekilirken ofisinden bir fotoğraf paylaştı.

Gönderisinde şunları yazdı: “Ekip üyeleriniz olmadan işiniz bir hiçtir. Bu nedenle işe alma stratejiniz birinci sınıf olmalıdır.

Şöyle ekledi: “Bu bana yardımcı oluyor: Birini işe almadan önce kendime şu soruyu sormayı alışkanlık haline getiriyorum: 'Bu kişi hangi üç alanda benden daha iyi?'

Buradaki yazıya bakın:

Ekip üyeleriniz olmadan şirketiniz bir hiçtir.
Bu nedenle işe alma stratejiniz birinci sınıf olmalıdır.

Aşağıdakiler bana yardımcı olur:

Birini işe almadan önce kendime şu soruyu sormayı alışkanlık haline getiriyorum:

“Bu kişi hangi üç alanda benden daha iyi?”

Bu, işe aldığım kişileri işe alırken öncelik vermeme yardımcı oluyor… pic.twitter.com/sDrYEwPM3R

– Ghazal Alagh (@GhazalAlagh) 15 Nisan 2024
Gönderi tweetlendiğinden bu yana X'te 10.000'den fazla kez görüntülendi.

Bir kullanıcı şunları yazdı: “Kesinlikle, diğer insanların güçlü yönlerini tanımak, güçlü bir ekip oluşturmanın anahtarıdır. Akıllı işe alım her büyük şirketin omurgasıdır!”

Başka bir kullanıcı şu yorumu yaptı: “Kaliteli yetenekleri işe almak bir şirket için en büyük zorluktur! Onları tutmak muhtemelen daha zordur…”

Üçüncü kullanıcı şu yorumu yaptı: “İşe alınan A oyununun güçlü kalması gerekiyor! Boşluklarınızı doldurabilecek insanları işe almak her zaman iyidir. Ekip çalışması rüyayı gerçeğe dönüştürüyor!”

Daha önce Bayan Alagh, şirketleri pazar liderliğine ulaşmak için inovasyon yaklaşımlarını yeniden düşünmeye teşvik etmek amacıyla mikroblog sitesini ziyaret etmişti. Bayan Alagh, katkısında sektör varsayımlarına dayanmak yerine ilk ilkelere dayalı düşünme yaklaşımını benimsemenin önemini vurguladı. “Sektörünüzde lider olmak istiyorsanız, sektör varsayımlarına güvenmeyi bırakın. Bunun yerine İlk İlkeler yaklaşımını benimseyin” diye yazdı.

Bayan Alagh ayrıca ilk prensip düşüncesinin nasıl uygulanacağına dair altı ipucu verdi. “Düşünmenizi netleştirin ve fikirlerinizin kökenini açıklayın. Varsayımları sorgulayın. Kanıt arayın. Alternatif bakış açılarını düşünün. Sonuçları ve sonuçları keşfedin. Orijinal soruları sorgulayın,” diye paylaştı Bayan Alagh.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın