Keralalı bir sürücünün akıcı İngilizcesi İngiliz turistleri etkiliyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Dijital çağda dil öğrenmek sadece bir tık uzakta. Birçok satıcı ve toplu taşıma sürücüsü, turist çekmek için akıcı İngilizce konuşuyor. Benzer bir durumda, akıcı İngilizce konuşan ve bir turiste yardım eden bir otomatik çekçek sürücüsünün Habersu sosyal medyada viral oldu. İngiliz vlogger Zakky yakın zamanda Kerala'dayken talihsiz bir durumla karşılaştı. Kart makinesinin durması nedeniyle kaldığı motelden çıkış yapmak için paraya ihtiyacı vardı. Şehre aşina olmadığı için Fort Kochi'ye giden ana yol boyunca yürümeye karar verdi. İşte o sırada kendisine ATM bulmasına yardım etmeyi teklif eden araba sürücüsü Ashraf ile tanıştı. Ashraf'ın cömertliği ve İngilizce dil becerileri, kullanıcılardan çok sayıda olumlu geri bildirim alan bir Haberda yansıtıldı.

Video, içerik oluşturucu tarafından Instagram'da paylaşıldı. Klipte Zakky, Ashraf'tan yakınlarda ATM olduğunu biliyorsa bunları almasını istiyor. Eşref akıcı bir İngilizceyle bu konuyu ona anlatıyor. Daha sonra turiste gezmeye gitmek isteyip istemediğini sorar. Ancak reddediyor. Ashraf daha sonra onu arabasındaki ATM'ye bedava gitmeye davet ediyor. Turist Eşref'in misafirperverliğinden etkilendi ve bunun için kendisine teşekkür etti.

Deneyimini paylaşan Ashraf, sosyal medyada şunları yazdı: “Hindistan'da yolda bir sürücü beni aradığında öğle sıcağıyla gerçekten mücadele ediyordum. Sorun, rezervasyon yaptığım oteldeki kart makinesinin çalışmayı durdurması ve bana bir ATM'ye gitmemi söylemesiydi. ATM'nin nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu, bu yüzden Fort Kochi'ye giden ana yola yöneldim ama gerçekten de bunun için pek iyi durumda değildim.”

“Ashraf beni fark etti ve beni arayıp araca ihtiyacım olup olmadığını sordu. İlk başta tereddüt ettim ama kısa bir sohbetten sonra arkadaş canlısı olduğunu anladım. Yerel bilgiye sahip olduğunu bildiğim için, ben olsam bile, onunla devam etmek mantıklıydı.” “Bana ATM'nin çalışmadığının söylenmesinden endişeleniyorum. İşe yaramadığı doğru olabilir ama bazen işin içinde hileler olduğunun farkındayım” diye ekledi.

Ayrıca, araba sürerken etrafında insanların durduğu bir SBI ATM'sinin yanından geçtiklerini de sözlerine ekledi. Ancak Ashraf bunun işe yaramadığını söyledi. Daha sonra bunun işe yaradığını öğrendi. Zakky, bunun bir sürücüden duyduğu en iyi İngilizce olduğunu ve geçmişte dil engellerinin onu arabaya binmesine engellediğini ekledi.

“Eşref'e karşı adil olmak gerekirse, onun çok çalışkan bir adam olduğu ve genel olarak çok dürüst olduğu açık. Benimle gezmeye gitmek istediği açıkça belli olmasına rağmen, ATM'nin önünde beni beklememesini istedim ve ATM'den ayrılırken isteğimi tamamen yerine getirdi. “ATM, o gitmişti,” diye tamamladı Katkı .

Video, yayınlandığından bu yana platformda 12 milyonun üzerinde görüntüleme ve 6 binin üzerinde beğeni topladı.

Bir kullanıcı, “Arabacıların bile İngilizce konuştuğu Kerala” dedi.

Bir diğeri şunu söyledi: “SBI ülkenin hiçbir yerinde her zaman çalışmıyor.”

Başka bir kişi, “Aksanı Brezilya İngilizcesine benziyor” dedi.

Bir kullanıcı, “Adam gerçekten koşulsuz sevgi gösteriyor” dedi.

Beşincisi şu yorumu yaptı: “Bu kardeşin İngilizcesi benimkinden çok daha iyi.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın