Kedi ABD'de çakalları korkutarak köpeklerin hayatını kurtardı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Her iki evcil hayvanın da sahibi Lane Dyer, Binx'in cesur davranışına hayranlığını dile getirdi.

Edmond, Kuzey Dakota'da yaşayan küçük Havanese köpek yavrusu, aile kedisinin hızlı düşünme becerileri sayesinde güvende ve sağlam. 1 Aralık'ta Oakley isimli yavru arka bahçede oynarken iki çakalın saldırısına uğradı.

Ailenin dışarıdaki güvenlik kamerası dramatik kurtarmayı kaydetti. Görüntülerde Oakley'nin çakallar yaklaşırken çaresizlik içinde çığlık attığı görülüyor. Aniden ailenin kedisi Binx evden dışarı fırlar ve çakalları kovar.

Ev sahibi Lane Dyer, Haberyu çeşitli haber kuruluşlarıyla paylaştı. Kargaşayı duyduğunda Oakley'i işini yapması için dışarı çıkardığını söyledi. Bay Dyer, “Dışarıya koştum ve çakalların Oakley'e saldırdığını gördüm” dedi. “Çok korktum ama sonra Binx'in onları kovaladığını gördüm.”

Bay Dyer bir telefon görüşmesi sırasında “Oakley koşarak eve girdi ve yukarı koştu” dedi. Fox Haber Dijital.

“Göğsünde ve yan tarafında kesikler vardı ve çok kanıyordu.”

Dyer, “Neler olup bittiğini tam olarak biliyordu; tereddüt etmeden harekete geçti” dedi.

“Ve yerdeyken çok fazla ses çıkardı, tısladı ve çakallara saldırdı.”

Şöyle ekledi: “Bir milyon yıl geçse de bir kedinin böyle bir şey yapmasını beklemezdim.”

Oakley ve Binx'in hikayesi internette yayıldı ve dünyanın her yerindeki insanlar kedinin cesaretini övdü. Binx, sosyal medyada “çakallara fısıldayan” olarak bile anılıyor.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın