Kafasında kutu olan kayıp köpek ABD'de özgürlüğünü ve yeni amacını buldu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hayvan hakları aktivisti Martin Miller, köpeğe kalıcı bir yuva verdi.

Ayı adlı Cane Corso, aylarca kaybolup kafasının üzerinde bir kutuyla ortalıkta dolaştıktan sonra nihayet mutlu sona ulaştı.

Gezici Hayvan Hizmetleri Şehri yetkilileri, birkaç ay boyunca Körfez Kıyısı boyunca çok sayıda ayı görüldüğünü bildirdi. Şubat ayında kurtarma ekipleri nihayet sandığı çıkarmayı başardı ancak korkan köpek olay yerinden kaçtı. Şans eseri, Ayı daha sonra insanca bir şekilde yakalandı ve şehrin hayvan barınağına götürüldü.

Orada Ayı'nın şansı bir kez daha değişti. Mobil Hayvan Hizmetleri direktörü Robert Bryant ile birlikte çalışan hayvan hakları aktivisti Martin Miller, Bear'ı evlat edindi.

“Artık benim soyadımı taşıyor, evet, onun [last] Martin Miller, “Benim adım Miller” dedi. “Robert ve ben Bear ile ne yapmak istediğimizi uzun uzadıya konuştuk.”

Hikaye burada bitmiyor. Ayı geçmişini geride bırakır ve yeni, önemli bir rol üstlenir. Kendisi bir hayvan refahı elçisi olarak görev yapacak ve her akşam Miller'la birlikte eve dönmeden önce gün boyunca barınakta ziyaretçileri karşılayacak.

Bryant, WKRG-TV'ye şunları söyledi: “Bu kadar ilgi gören bir köpeğe iyi bir yuva bulmaya çalışmak her zaman büyük bir iştir.” “Onu evine götürmek isteyen birçok insan olacak. Ve bu özel durumda, bunu düşünmemiz gerekiyordu ve gerçekten de, ilk etapta sokaklardan kurtulmak için bu kadar çok zaman harcayan ekip üyelerinden birinden daha iyi kim olabilir?”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın