Kadın en büyük kızı olmak için ‘mücadeleyi’ paylaşıyor, internet tepki gösteriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Netizenler, onun konumunu çok iyi anlayabileceklerini ve onunla özdeşleşebileceklerini söylediler.

Bir ailenin en büyük çocuğu olmak sizi küçük yaşta çok şeyle tanıştırır ve eşsiz bir konuma getirir. Ailenizin sizi küçük kardeşlerinizle tanıştırdığı gün, her zaman örnek olmanız beklendiği için hayatınızda bir dönüm noktasıdır. Geçenlerde bir Twitter kullanıcısı, ailesinin en büyük kızı olmanın “mücadelelerini” vurguladı. Gönderisi, sosyal medya platformunda bir sohbete yol açtı ve kullanıcılar, onun konumunu çok iyi anlayabileceklerini ve onunla bağlantı kurabileceklerini söylediler.

Twitter’da Deity adıyla anılan kadın, her zaman sorumlu olması ve her şeyin halledildiğinden emin olması gerektiğini söyledi. “En büyük kız olarak, herkese ve her şeye bakmanın benim sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Evde tüm yemekleri hazırlamaktan, misafirler için çay ve atıştırmalıklar yapmaya, her krizle soğukkanlılıkla yüzleşmeye, herkesin duygularını önemsemeye kadar, herkes anlıyor” dedi.

En büyük kız olarak, herkese ve her şeye bakmanın benim sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Herkes yemeğini evinde yedirmek, misafirlere çay ve atıştırmalıklar yapmak, her türlü krizle soğukkanlılıkla baş etmek, herkesin duygularını önemsemek, herkesi anlamak,

– Tanrı (@gharkakabutar) 18 Nisan 2023
Örnek olması ve kardeşlerine doğru yolda yürümeleri için rehberlik etmesi gerektiğini söyledi. “Evde ve ofiste yardım etmek, herkesin neyi sevip neyi sevmediğini bilmek, alerjileriyle ilgilenmek, kardeşlerimi doğru yöne yönlendirmek, akademik konularda iyi olmak, tüm hesapları tutmak, aile ilişkilerini sürdürmek .”

“Endişeli, gergin ya da üzgün olsan bile her zaman gülümsemek, başkalarıyla ilgilenmek için sağlığını hiçe saymak, her şeye hep evet demek, kazara bile birini incitmemeye özen göstermek, senin değilken bile özür dilemek Suç, her şey senin suçun,” dedi.

Paylaşımını kapatan kadın, ailesinin de mutlu olması için “evdeki en mutlu kişi olmaya” mecbur olduğunu söyledi. “Ve daha fazlası!! Etrafımdaki herkesi mutlu edebilmek için evin en mutlu insanı olmalıyım! Her şeyin mükemmel olduğundan emin olmalıyım! Ve işler ters gittiğinde, hepsi benim yüzümdenmiş gibi geliyor. Bu en kötüsü,” dedi.

Çevrimiçi olarak paylaşıldığından beri gönderisi 1,2 milyonun üzerinde görüntülenme, 22.000 beğeni ve 7.700 retweet topladı.

“TAM OLARAK BENİM TÜM HAYATIM,” diye yorum yaptı bir kişi.

Bir kullanıcı, “Ve beni sürekli olarak inanmaya teşvik ediyor, hayır, o kadar çok şeyle hokkabazlık yapmıyorum, bu sadece benim kurtarıcı kompleksim oynuyor” dedi.

Üçüncü bir kullanıcı ekledi, “Ne kadar gerçek.”

Dördüncü bir kişi, “Yaşlı olmak bir lütuftan çok bir sorumluluktur ve burada kimse tarafından anlaşılmadan herkesi anlamamız gerekiyor” dedi.

Başka bir kişi, “Kimse bunun ne kadar yorucu olduğundan her zaman bahsetmiyor” dedi.

Bir kullanıcı “Ben de tam olarak böyle hissediyorum” diye ekledi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın