Kadın, dolandırıcıyı WhatsApp’ta nasıl trollediğini paylaşıyor, internet buna ‘mükemmel’ diyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kişi, ödeme almak için bir YouTube Habersunu beğenmelerini ve abone olmalarını istedi.

Yıllar içinde dijital sistemlerin kullanımının önemli ölçüde artmasıyla birlikte dolandırıcılar saf insanları kandırmanın yeni yollarını bulmuşlardır. Ancak bir kadın kendisini WhatsApp ile kandırmaya çalışan bir dolandırıcıyı trolleyince yaşananlar interneti parça parça bıraktı.

Uluslararası işlemleri kolaylaştıran bir fintech platformu olan Bengaluru merkezli Salt’ın kurucu ortağı kullanıcı Udita Pal, Twitter’da birisinin onu Messenger uygulamasıyla nasıl kandırmaya çalıştığına dair bir gönderi paylaştı. Ancak interneti kıkırdatan şey, durumu ele alma şekli ve dolandırıcıya verdiği yanıtlardı.

“Bunun için cehenneme gideceğim.” Bayan Pal, dolandırıcıyla iletişimini göstermek için WhatsApp sohbetinin bir dizi ekran görüntüsünü paylaşırken yazdı.

Aşağı bak:

Aur wo raaz unke bloke ke saath chala Gaya pic.twitter.com/GaNwQejOPF

— Udita dostum
🧂
(@i_Udita) 5 Mayıs 2023
Dolandırıcı, Bayan Pal’a sahte bir iş teklif etti. Kişi, ödeme almak için bir YouTube Habersunu beğenmelerini ve abone olmalarını istedi. “Herhangi bir ücret ödemenize gerek yok, telefonunuzda birkaç dakika geçirmeniz yeterli ve yüz elli alacaksınız!” Dolandırıcının mesajı okundu.

Ayrıca kişi, Bayan Pal’a, ilki bir YouTube Habersunu beğenmek ve kanala abone olmak olmak üzere üç görev vereceğini söyledi. “Sadece 10 saniye izle. İşiniz bittiğinde bana bir ekran görüntüsü gönderin” dedi. Bayan Pal’ın “Tamam” yanıtını verdiği ve ardından komik bir şekilde “Hile yapmaya çalışan bir aptal yakaladım” başlığıyla başka bir YouTube Habersunun ekran görüntüsünü paylaştığı.

Ayrıca okuyun | AI sanatçısı “Spor Salonundaki Milyarderleri” hayal ediyor. böyle görünüyorlar

Bayan Pal, Cuma günü WhatsApp sohbetinin ekran görüntülerini paylaştı ve o zamandan beri gönderisi 1.200’den fazla beğeni ve çok sayıda tepki topladı. Bazı kullanıcılar yorumlar bölümünde sohbetlerini “harika” olarak nitelendirirken, diğerleri bölümü gülen emojilerle doldurdu.

“Bu iş fırsatı bana da birkaç gün önce teklif edildi. Şimdi erken emekli olmayı planlıyorum” diye yazdı bir kullanıcı. Bir başkası şaka yollu, “Yurt dışından YouTube Haberlarını beğenmekle meşgul olan çalışanlarına sınır ötesi ödemeleri için onlara Salt teklif etmeliydiler” dedi.

Üçüncü bir kullanıcı, “Daha az yaratıcı bir şey yaptım ama aynı zamanda iyi hissettim. 20 saniye süren bir sesli notla cevap verdim. Benden dev kusmuğu taklit eden sesler ve sıvı biten yüksek sesli osurmalar içeriyordu ve sonra numarayı bloke ettim. ‘, dördüncüsü ise şaka yollu ekledi: ‘En kötüsü isimler. Aslında bu yabancı isimleri nasıl bulduğunuzu sordum.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın