Japonya'daki bu eşsiz restoran yalnızca karamsarlara yöneliktir

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kafe Tokyo'nun Shimokitazawa bölgesinde yer almaktadır. (Temsili görsel)

Tokyo'daki bir kafe, karamsarlara ve olumsuz tutuma sahip insanlara hitap etmesiyle biliniyor. Buna göre ForbesNegative Café ve Bar Mori Ouchi, Tokyo'nun Shimokitazawa bölgesinde yer almaktadır ve kasvetli insanlar için sakinleştirici bir yer olarak tanıtılmaktadır. Kendisi de depresyondan muzdarip olan kafenin sahibi, benzer düşüncelere sahip insanlar için bu fikri on yıldan fazla bir süre önce ortaya attı, ancak kafeyi ancak 2020'deki Kovid salgını sırasında açmaya karar verdi. kötümser düşünceler barındırıyor.

Kafenin sahibi, “İnsanlar her zaman pozitif olmanın iyi, negatif olmanın kötü olduğunu söylüyor ama ben negatif olmanın o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum” dedi. Forbes. “Birçok olumsuz insanın tutumlarında mesafeli olma eğiliminde olduğunu düşünüyorum, bu da bir tür nezakettir ve onların rahatlayabileceği bir yer olsaydı iyi olurdu diye düşündüm” diye ekledi.

Japon medyasına göre Sora Haberleri 24Kafede orman dekorasyonu ve müşterilerin kendileri olma özgürlüğüne sahip olduğu özel odalar bulunuyor. Mori Ouchi'nin ayrıca yalnızca refakatsiz kadınlara izin veren giriş düzenlemeleri vardır. Erkekler ise gruplarında bir kadın olmadığı sürece içeri alınmıyor.

Dışarıdan da yiyecek getirebilirsiniz. Ancak, kişi başına en az bir içecek sipariş etmelisiniz, ancak sipariş ettiğiniz her 300 yen (2,85 $) içecek veya yiyecek için, giriş ücretinden 100 yen indirim alacaksınız; bu, konaklamanızın 3 dakikası için 20 yen olarak hesaplanıyor. . çıkış bildirdi.

Ayrıca okuyun | Dünyanın en büyük yolcu gemisi “Icon of the Seas”, prömiyerinden önce Porto Riko'da görüldü. Resme bak

Kafenin bir diğer ilgi çekici yönü ise tuhaf uzun isimlere sahip kokteyl menüsü. Kokteyllerinden bazılarının adı şu: “Doğum günümde annem bana bir köy kavunu gönderdi, ben de ona artık kavunu sevmediğimi söylemeye cesaret edemedim.” babam ciddi bir insandı ama 22 yıl önce aniden ortadan kayboldu ve arkasında “Pegasus gerçektir” ve “Dün lanetli Kokeshi bebeğini dağ ormanının derinliklerine gömdüm” yazan bir mektup bıraktı. “Ama bu sabah uyandığımda tekrar rafımdaydı.”

Bu arada, geçen yılın sonlarında Japonya'daki başka bir restoran, insanların dikkatini çekmek için tuhaf bir uygulama benimseyerek manşetlere çıktı. Nagoya'daki Shachihoko-ya adlı restoranda, yemek servis edilmeden önce insanların yüzlerine isteyerek tokat atılıyor. Sadece 300 Japon yenine (170 rupi) kimono giymiş garsonlar, istekli bir müşterinin suratına avuçlarıyla defalarca tokat atıyor. Ayrıca konukların belirli bir personelden kendilerine tokat atmasını istemeleri halinde 500 yen (283 Rupi) ek ücret alınmaktadır. Hizmet, Japon erkek ve kadınların yanı sıra yabancı turistler arasında da popülerdir.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın