Japonya elçisi ikonik Delhi pazarında ‘Aloo Tikki’nin tadını çıkarıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Japon büyükelçisi Hiroshi Suzuki, eşi Eiko Suzuki ve YouTuber Mayo


Japonya’nın Hindistan büyükelçisi Hiroshi Suzuki geçen yıl Hindistan’a geldi ve o zamandan beri Hint yemeklerine olan sevgisinden dolayı sosyal medyada fenomen haline geldi. 61 yaşındaki büyükelçinin Hint lezzetlerini tadarken çekilmiş Haberları birçok kez internette yayıldı ve onun ülkenin çeşitli ve lezzetli mutfağına olan içten takdirini gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Japon Büyükelçisi Yeni Delhi’nin en ünlü turistik yerlerinden biri olan Sarojini Nagar’ı ziyaret etti. Bu hareketli bölge bit pazarları ve yol kenarındaki sokak yemekleriyle ünlüdür.

Bay Suzuki, eşi Eiko Suzuki ve sosyal medyada popüler bir içerik yaratıcısı olan Hintçe konuşan Japon YouTuber Mayo ile birlikte burayı ziyaret etti.

Sayın Suzuki ziyaretin Habersunu mikroblog platformunda paylaştı

Hintçe Konuşan Japon YouTuber Mayo San ile Harika Desi Deneyimi!! Aloo tikki dijiye
😊
@MayoLoveIndia

Japonya’nın Hindistan Büyükelçisi
🇯🇵
🇮🇳
Hintçe diliyle Sarojini Nagar’ı ziyaret etti… https://t.co/bzKlX5gDDPpic.twitter.com/GO8ZQ52cce

— Hiroshi Suzuki, Japonya Büyükelçisi (@HiroSuzukiAmbJP) 17 Eylül 2023
Videoda Büyükelçi Suzuki’nin sokak yemeklerinin tadını çıkarırken, çeşitli mağazaları keşfederken, yerel halk ve mağaza sahipleriyle sohbet ederken görülebiliyor. Video, sosyal medya kullanıcılarından son derece olumlu geri dönüşler aldı ve Suzuki’yi Hint kültürüne olan gerçek ilgisinden ve hayatın her kesiminden insanlarla bağlantı kurma istekliliğinden ötürü övdü.

Bu, Bay Suzuki’nin yemek temalı bir Haberyla viral hale geldiği ilk sefer değil.

Bu yılın haziran ayında Başbakan Narendra Modi, Büyükelçi Suzuki’nin Haberlarından birini paylaşarak şunları yazdı: “Bu, kaybedebileceğiniz bir rekabet Sayın Büyükelçi. Hindistan’ın mutfak çeşitliliğinden keyif aldığınızı ve bunu bu kadar yenilikçi bir şekilde sunduğunuzu görmek çok güzel. Aynen böyle devam!”

Bu yarışmayı kaybetmeyi umursamayacaksınız Sayın Büyükelçi. Hindistan’ın mutfak çeşitliliğinden hoşlandığınızı ve bunu bu kadar yenilikçi bir şekilde sunduğunuzu görmek çok güzel. Videolara devam edin! https://t.co/TSwXqH1BYJ

— Narendra Modi (@narendramodi) 11 Haziran 2023
Daha önce Japon büyükelçisi, Başbakan’ın parlamento seçim bölgesi Varanasi’de Golgappas’la eğlenirken çekilmiş bir Habersunu da paylaşmıştı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst